رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ترخیص خودرو‌های توقیفی به صورت اینترنتی و نرم افزار‌های موبایلی

17:48 - 26 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۶۳۴
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا از ترخیص خودرو‌های توقیف شده به صورت اینترنتی و نرم افزار‌های موبایلی خبر داد.

به گزارش گروه جامعه ، سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا اظهار داشت: با عنایت به نامگذاری سال ۹۸ به عنوان پلیس هوشمند توسط فرمانده ناجا در راستای تحقق آن هدف، اصلاح فرآیند‌ها و هوشمندسازی و توسعه خدمات در دستور کار قرار گرفت که این خدمات با شیوع ویروس کرونا شتاب بیشتری پیدا کرد.
 
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا گفت: یکی از خدمت‌های جدید پلیس راهور ناجا ترخیص خودرو‌های توقیف شده توسط مقامات قضائی و پلیس راهور است که در گام اول در دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ و گام دوم فرآیند ترخیص خودرو به صورت اینترنتی و از طریق نرم افزار‌های تلفن همراه انجام می‌شود.
 
سرهنگ محمدی گفت: در فاز اول برای تعداد ۱۲ کلانشهر تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، اهواز، قم، کرمانشاه، ساری، رشت، گرگان، شیراز و اراک انجام می‌شود و در فاز دوم و در اوایل سال ۹۹ این فرآیند به کل کشور تسری خواهد یافت.
 
 
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا گفت: در حال حاضر در تهران تعداد ۱۱ ستاد ترخیص داریم که خدمات ترخیص خودرو را انجام می‌دهند.
 
وی افزود: البته این تعداد به ۱۳۹ دفتر پلیس بعلاوه ۱۰ توسعه پیدا خواهد کرد که با این احتساب به طور میانگین در فاصله یک الی دو کیلومتری منازل عموم شهروندان تهرانی یک دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ وجود دارد.
 
سرهنگ محمدی تصریح کرد: در سراسر کشور و کلیه شهرستان‌ها تعداد ۱۰۶۶ دفتر پلیس بعلاوه ۱۰ وجود دارد که در آینده نزدیک به هم میهنان خدمات ترخیص خودرو ارائه می‌کنند.
 
وی گفت: کل مراحل فرآیند ترخیص خودرو به صورت پیامکی به مالک خودرو ابلاغ می‌شود که بعد از احراز هویت و احراز مالکیت مالک اطلاعات به صورت الکترونیکی به ستاد ترخیص ارسال و پس از تأییدیه بلامانع بودن ترخیص که به صورت سیستمی توسط مأموران و با نظارت حاکمیتی پلیس راهور انجام می‌شود، نیازی به حضور فرد در ستاد ترخیص راهور نمی‌باشد.
 
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا گفت: هزینه حمل خودرو با جرثقیل و هزینه پارکینگ را مالک به صورت اینترنتی و با دستگاه پوز که در دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ تعبیه شده پرداخت می‌کند و با ارائه قبض ترخیص، شخص می‌تواند به پارکینگ مربوطه برای ترخیص وسیله نقلیه توقیفی خود مراجعه کند و اگر شخص در همان روز به پارکینگ مراجعه کند، هیچ گونه هزینه‌ای به پارکینگ پرداخت نخواهد کرد.
 

برچسب ها: تهران پلیس

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *