نصیرزاده: در مورد آینده لیگ هیچ چیزی مشخص نیست، همه چیز به کرونا بستگی دارد

13:11 - 26 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۴۶۶
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال تاکید کرد که هنوز مشخص نیست که سرنوشت این فصل لیگ برتر به کجا می‌رسد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ، به خاطر شیوع ویروس کرونا مدتی است که مسابقات فوتبال در همه سطوح در ایران به صورت موقت لغو شده. در همین خصوص شنیده می‌شود که ممکن است با ادامه شرایط فعلی مسابقات این فصل کلا لغو شود.

حالا سوال این است که اگر این اتفاق رخ بدهد، تکلیف مشخص شدن تیم قهرمان و تیم‌های سقوط کننده چه می‌شود و قانون چه چیزی را پیش‌بینی کرده است.

هوشنگ نصیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی ، در خصوص اینکه آیا در اساسنامه قانونی برای شرایط فعلی لیگ قانونی پیش‌بینی شده یا خیر، اظهار داشت: چنین چیزی در اساسنامه پیش‌بینی نشده است. نمی‌شود وقتی تعداد زیادی بازی مانده بگوییم تیمی قهرمان شده یا سقوط کرده است.

وی ادامه داد: در آیین نامه سازمان لیگ پیش‌بینی شده که در صورت رخ دادن موارد غیرقابل پیش‌بینی تصمیم‌گیری‌هایی صورت بگیرد. برای ما مهم این است که تیم‌های خودمان را برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا معرفی کنیم.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال تاکید کرد: اینکه می‌گویند نتایج نیم‌فصل اول در باقی مانده نیم‌فصل دوم اجرا شود تراوشات اذهان بیمار است. من به عنوان عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ این را می‌گویم.

نصیرزاده خاطرنشان کرد: واقعا در مورد آینده لیگ هیچ چیزی مشخص نیست، همه چیز به کرونا بستگی دارد. همه منتظر هستیم ببینیم در آینده چه می‌شود. ممکن است مسابقات را برگزار کنیم، ممکن است مسابقات را هم لغو کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که بالاخره تکلیف تیم‌های سقوط کننده و تیم قهرمان چطور مشخص می‌شود، گفت: شما نمی‌توانید تیم‌های ته جدولی را متعاقد کنید که با همین جدول سقوط کنند! بالاخره ۲۴ امتیاز مانده است و هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. شرایط مثل زمانی هست که یک بازی در دقیقه ۶۰ متوقف شود. نمی‌شود تیمی را برنده یا بازنده معرفی کرد، چون از بازی ۳۰ دقیقه باقی مانده استارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *