صاحبان کسب و کار در صورت برگشت چک از خدمات بانکی محروم نمی شوند

13:50 - 25 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۱۵۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
رئیس کل بانک مرکزی گفت: امروز از رئیس جمهور درخواست شد که محرومیت خدمات برای کسب و کار‌های آسیب دیده در صورت برگشت چک آن‌ها لحاظ نشود و بتوانند تا سه ماه از خدمات بانکی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: این روز‌ها سیستم بانکی بیشترین نقش در کمک به اقتصاد کشور را ایفا می‌کند به طوریکه امروز بحث‌های متفاوتی بین فعالان اقتصاد و تیم اقتصادی دولت مطرح شده است.

وی افزود: اعلام شد کسب و کار‌هایی که آسیب دیدند و نمی‌توانند تسهیلات خود را پرداخت کنند مشمول تعویق سه ماهه وام هایشان خواهند شد.

همتی در ادامه تاکید کرد: طبق قانون مشترکانی که چک برگشتی دارند از خدمات بانکی محروم می‌شوند، اما امروز از رئیس جمهور درخواست شد که محرومیت خدمات برای کسب و کار‌های آسیب دیده در صورت برگشت چک آن‌ها لحاظ نشود وبتوانند تا سه ماه از خدمات بانکی استفاده کنند.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه کمک‌های وام به چهار میلیون نفر با نرخ ۱۲ درصد پرداخت خواهد شد گفت: دولت قبول کرد ۸ درصد از این ۱۲ درصد را پرداخت کند و مردم تنها ۴ درصد را با تضمین یارانه‌ها پرداخت خواهند کرد.

وی افزود: مقرر شد کمکی به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود که حق کارفرمایان را به تعویق بیاندازد که در این بین بانک‌ها آمادگی دارند به مردم کمک کنند تا از لحاظ اقتصادی به حالت عادی باز گردند.

وی افزود: مقرر شد کمکی به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود که حق کارفرمایان را به تعویق بیاندازد که در این بین بانک‌ها آمادگی دارند به مردم کمک کنند تا از لحاظ اقتصادی به حالت عادی باز گردند.

همتی گفت: در تلاشیم تا مردم کمتر به شعب بانکی مراجعه کنند و با اسکناس ارتباط کمتری داشته باشند که به همین منظور سقف جابه جایی همان ۱۰ میلیون تومان باقی است و سقف کارت هدیه از ۵۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون تومان افزایش یافته است.

رئیس کل بانک مرکزی  در مورد ساعت کاری بانک‌ها تاکید کرد: ساعت کاری بانک‌ها طبق شیفت‌ه تعیین شده است، ولی باز هم از مردم خواهش می‌کنم به بانک‌ها مراجعه نکنند چرا که سیستم بانکی در معرض خطر است و بانک‌ها  در ایام نوروز نیز در خدمت مردم هستند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *