حداکثر نرخ انواع ژل و محلول‌های ضدعفونی کننده

12:14 - 25 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۰۹۰
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
مدیر کل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت گفت: حداکثر قیمت مصوب انواع ژل و محلول‌های ضدعفونی کننده دست به تصویب کارگروه مقابله با کرونا رسید.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، اسماعیل مهدی‌پور مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت مصرف کندگان و تولید کنندگان اعلام کرد: حداکثر قیمت مصوب انواع ژل و محلول‌های ضدعفونی‌کننده دست که قبلاً در سامانه ۱۲۴ این سازمان ثبت و ملاک عمل بازرسان قرار داشت، به تصویب کارگروه مقابله با کرونا نیز رسید.

وی اظهار کرد: حداکثر نرخ مصرف‌کننده انواع ژل و محلول‌های ضدعفونی‌کننده دست به لحاظ مالیات به ارزش افزوده به شرح زیر است:
ژل ۱۰۰ میلی‌لیتر درب فیلیپ تاپ حداکثر قیمت مصرف‌کننده ۸۰ هزار ریال

ژل ۵۰۰ میلی‌لیتر پمپ‌دار حداکثر قیمت مصرف‌کننده ۳۰۰ هزار ریال

ژل ۴۵۰ میلی‌لیتر پمپ‌دار حداکثر قیمت مصرف‌کننده ۲۹۴ هزار ریال

ژل ۸۸۰ میلی‌لیتر پمپ‌دار حداکثر قیمت مصرف‌کننده ۵۸۰ هزار ریال

ژل ۲۷۰۰ میلی‌لیتر، گالنی حداکثر قیمت مصرف‌کننده یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار ریال

محلول ضدعفونی‌کننده دست ۵۰۰ میلی‌لیتری پمپ‌دار حداکثر قیمت مصرف‌کننده ۲۰۰ هزار ریال.

این مقام مسئول تأکید کرد: قیمت‌های اعلام شده می‌بایست از سوی کلیه تولیدکنندگان بر روی محصولات درج و ملاک عمل در سطح عرضه قرار گیرد.

مهدی‌پور متذکر شد: هرگونه فروش بالاتر از قیمت‌های مصوب تخلف گرانفروشی محسوب شده و با واحد‌های خاطی برخورد قاطع صورت خواهد پذیرفت.

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت یادآور شد: با توجه به شرایط کنونی کشور و بحث شیوع کرونا و افزایش تقاضای مصرف‌کنندگان برای خرید مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده دست، در جهت رفاه حال هم‌وطنان عزیز، قیمت‌های مذکور در سامانه قیمت ۱۲۴ این سازمان، اپلیکیشن‌های مربوطه و موبایل نیز قابل دسترسی است و هم وطنان از همین طریق نیز علاوه بر شماره تلفن ۱۲۴ امکان ثبت شکایت را دارند.

حداکثر نرخ انواع ژل و محلول‌های ضدعفونی کنندهارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *