کرونا در اروپا| شهرهای ایتالیا و اسپانیا زیر سایه قرنطینه؛ ملکه انگلیس از باکینگهام فرار کرد

11:52 - 25 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۰۵۵
شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا سبب شده تا بیشتر مقام های کشور‌های قاره سبز با اعلام وضعیت اضطراری به سمت قرنطینه کردن شهرهای خود حرکت کنند.
به گزارش گروه بین الملل ؛ افزایش شمار مبتلایان به «کرونا» و عبور آمار مربوط به آن از مرز ۱۵۰ هزار نفر، وضعیتی وخیم را برای کشور‌های مختلف به ویژه کشور‌های اروپایی رقم زده است.

براساس جدیدترین آمار‌ها، شمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان به رقم ۱۵۶۷۴۵ نفر رسیده است؛ در کنار خبر ناخوشایند مرگ ۵۸۳۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری، خبر بهبودی ۷۵۹۳۶ نفر از موثر بودن مقابله با آن و درصد پایین کُشندگی این بیماری را تایید می‌کند.
 
 
کرونا در اروپا| برگزاری مراسم مذهبی در واتیکان بدون حضور مردم و فرار ملکه انگلیس از لندن
 

شرایط در کشور‌های اروپایی به دلیل شیوع گسترده بیماری کرونا در حال تبدیل شدن به فاجعه است.
 
«ایتالیا»، در میان کشور‌های اروپایی از بالاترین میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا رنج می‌برد؛ تاکنون ۲۱۱۵۷ ایتالیایی به این بیماری مبتلا شده اند و ۱۴۴۱ نفر نیز در این کشور بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

«واتیکان» نیز اعلام کرد در راستای مقابله با شیوع کرونا مراسم مذهبی را بدون حضور افراد برگزار می‌کند.

«اسپانیا» با ثبت ۶۳۹۱ مورد ابتلا و ۱۹۶ مورد مرگ در رده دوم قرار دارد.

اسپانیا برای مقابله با این بحران قصد دارد، از رویکرد مهار کرونا با اعمال قرنطینه از صبح روز دوشنبه، به مدت ۱۵ روز استفاده کند.
 
این تصمیم در پی آن اتخاذ شد که سیر صعودی شمار مبتلایان در این کشور همچنان ادامه یافت.
 
بر اساس دستور «پدرو سانچز»، نخست وزیر اسپانیا ۴۷ میلیون اسپانیایی باید در خانه بمانند تا مسیر مهار این ویروس هموارتر شود.
 
خروج از منزل تنها به دلیل خرید مواد غذایی و دارو، حضور در محل کار و مراجعه به مراکز درمانی و بانک‌ها امکان پذیر خواهد بود.
 
 
کرونا در اروپا| برگزاری مراسم مذهبی در واتیکان بدون حضور مردم و فرار ملکه انگلیس از لندن
 
 
بنابر گزارش ها، احتمال تمدید وضعیت اضطراری در اسپانیا وجود دارد.

اسپانیا روز گذشته شاهد خیابان‌ های خالی از جمعیت و خلوت بودن کافه ها، رستوران‌ها و مراکز ورزشی بود. تعداد کمی خودرو در خیابان تردد می‌کردند اما بنابر گزارش رسانه های محلی این کشور، سیستم حمل و نقل عمومی برای کمک رسانی به انتقال بیماران همچنان فعال است.

این در حالی است که تست کرونای همسر نخست وزیر اسپانیا نیز مثبت اعلام شده است.
 
 

«آلمان» تاکنون ابتلای ۴۵۹۹ نفر را به بیماری کرونا ثبت کرده است.
 
در این کشور ۹ نفر تاکنون بر اثر این بیماری جان باختند.

از «برلین» هم خبر می‌رسد رستوران ها، باشگاه‌های شبانه، کافه‌ها و کنسرت‌ها تعطیل شده اند.

هر ۱۶ ایالت آلمان مواردی از ابتلا به کرونا را ثبت کرده اند.

«فرانسه» نیز در جایگاه چهارم جدول کشور‌های بحران زده قرار دارد. در این کشور تاکنون ۴۴۶۹ مورد ابتلا و ۹۱ مورد مرگ ثبت شده است.
 
کرونا در اروپا| برگزاری مراسم مذهبی در واتیکان بدون حضور مردم و فرار ملکه انگلیس از لندن
 

رستوران ها، کافه ها، سالن‌های سینما و باشگاه‌ها در فرانسه از امروز یکشنبه، به دستور «ادواردو فیلیپ»، نخست وزیر این کشور تعطیل شدند.

با این وجود فرانسه امروز اسفند شاهد برگزاری انتخابات محلی است.

تاکنون وزیر مشاور در امور تغییرات زیست محیطی و وزیر فرهنگ کابینه «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور به کرونا مبتلا شده اند.

ثبت یک مورد ابتلا به کرونا در زندان‌های فرانسه نگرانی‌ها در مورد شیوع گسترده آن در جمعیت ۷۰ هزار نفری زندانیان این کشور را تشدید کرده است.
 
 
کرونا در اروپا| برگزاری مراسم مذهبی در واتیکان بدون حضور مردم و فرار ملکه انگلیس از لندن
 

«سوئیس» با ۱۳۷۵ مورد ابتلا و ۱۳ مورد مرگ، «انگلیس» با ۱۱۴۰ مورد ابتلا و ۲۱ مورد مرگ، «نروژ» با ۱۱۰۹ مورد ابتلا و ۳ مورد مرگ، «سوئد» با ۹۶۱ مورد ابتلا و ۲ مورد مرگ، «هلند» با ۹۵۹ مورد ابتلا و ۱۲ مرگ، «دانمارک» با ۸۳۶ مورد ابتلا و ۱ مورد مرگ و «بلژیک» با ۶۸۹ مورد ابتلا و ۴ مورد مرگ ناشی از کرونا در رده‌های بعدی قرار دارند.

همزمان با شیوع گسترده کرونا و افزایش شمار مبتلایان به این بیماری در کشور‌های اروپایی، هجوم مردم به فروشگاه‌ها تشدید شده است.

از انگلیس نیز خبر می‌رسد با تشدید وخامت بحران کرونا در این کشور، ملکه انگلیس برای در امان ماندن از ابتلا به کرونا از کاخ سلطنتی خود در لندن به اقامتگاهی در حاشیه پایتخت رفت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *