رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کار‌هایی که باید بهبودیافتگانِ کرونایی انجام دهند

14:04 - 24 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۵۷۷۹
پزشکان بر این باور هستند که عملکرد ریه در بیمارانِ بهبود یافته از کووید-۱۹ (بیماری ناشی از کروناویروس جدید) تحلیل می­‌رود.

کار‌هایی که باید بهبودیافتگانِ کرونایی انجام دهندبه گزارش گروه فضای مجازی ، پزشکان هنگ کنگ در بررسی ­های خود دریافتند افرادی که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده و بهبود پیدا کرده ­اند با کاهش حجم و ظرفیت ریه مواجه می­ شوند به گونه ­ای که با راه رفتن سریع دچار تنگی نفس خواهند شد.

پزشکان هنگ کنگ یافته ­های خود را بر اساس مطالعه روی تعدادی بیمار مبتلا به کووید-۱۹ که بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده­‌اند، بدست آوردند. از ۱۲ نفری که در این گروه حضور داشتند تغییراتی در حجم و ظرفیت ریه دو تا سه نفر از آنان مشاهده شد.

مدیر مرکز بیماری­های عفونی هنگ کنگ گفت: این افراد در صورتی که با سرعت راه بروند دچار تنگی نفس می­ شوند. همچنین در برخی از این بیماران پس از بهبودی کامل عملکرد ریه­‌ها حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد ضعیف می­ شود.

مدیر مرکز بیماری­‌های عفونی هنگ کنگ افزود: هرچند این بیماران می­ توانند با انجام تمرینات قلبی عروقی از قبیل شنا کردن با گذشت زمان حجم و ظرفیت ریه­‌های خود را بهبود دهند.

به گزارش ساینس الرت، وی تاکید کرد: هنوز نمی‌­توان در مورد تاثیرات طولانی مدت این بیماری اظهار نظر کرد، اما اسکن ریه ۹ بیمار نشان دهنده الگو‌های مشابه با شیشه ­ای مات و کدر است که حاکی از آسیب دیدن این عضو است. اسکن­‌های فعلی از ریه بیماران مبتلا به کووید-۱۹ حاکی از وجود مایع در ریه­ هاست که خود را به شکل لکه ­های سفید رنگ نشان می­ دهد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *