بر رفت و آمد‌ها بیشتر نظارت می‌شود/ به مردم برای سفر نکردن فشار خواهیم آورد

13:17 - 24 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۵۷۵۸
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: به مردم برای سفر نکردن فشار خواهیم آورد و تا قبل از شروع سال نو دستاوردهای بسیار مطلوبی را خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه ، سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره هفتمین نشست ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و مصوبات آن که امروز شنبه تشکیل شد گفت: مصوبات ما اضافه کردن برخی از کارگروه‌ها مثل کارگروه ارزیابی منابع مالی وبودجه بود و همچنین از این به بعد رفت و آمد‌ها بیشتر کنترل می‌شود و محدودیت‌های جدیدی برای عبور و مرور ایجاد خواهیم کرد. عدم مراجعه حضوری شهروندان برای فراخوان‌هایی مثل ثبت مسکن و ... مصوبه دیگر امروز ما بود.

وی افزود: در چهاراستان پایلوت ستاد ملی مبارزه با کرونا نتایج خوبی داشته ایم و مواردی که شناسایی کردیم را از سایرین جدا و تحت درمان قرار دادیم.  ۳۱ هزار مرکز در کشور درگیر کرونا هستند که هزار ۲۰۰ مرکز ارجاع به صورت سرپایی در کشور داریم که این تعداد به ۲ هزار ۵۰۰ مرکز خواهند رسید.

وزیر بهداشت گفت: در بسیج ملی مبارزه با کرونا بیش از ۶ و نیم میلیون خانوار را بررسی کرده ایم و به افراد مشکوک فراخوان داده ایم که به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

وی در ادامه گفت: به مردم برای سفر نکردن فشار خواهیم آورد تا افرادی که بیمار هستند را زمین گیر کنیم و تا قبل از شروع سال نو دستاورد‌های بسیار مطلوبی را با بسیج ملی مبارزه با کرونا خواهیم داشت. مردم به سامانه خود اظهاری مراجعه کنند و با شماره تلفن های مربوطه تماس بگیرند. موارد مشکوک از سایرین جدا می شوند و افراد آلوده را از سایر افراد جدا کنیم. 


برچسب ها: وزیر بهداشت نمکی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *