رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

چرایی حمله آمریکا به مواضعی در عراق؛ دامن زدن به جنگی بی پایان

4:00 - 25 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۵۶۹۸
پایگاه امریکن کانزرویتیو در گزارشی به حمله اخیر آمریکا به مواضع گروه‌های مقاومت در عراق پرداخته و می‌نویسد که این اقدام نقض حاکمیت عراق به شمار می‌رود.

حمله آمریکا نقض حاکمیت عراق استبه گزارش گروه بین الملل ؛ شامگاه چهارشنبه گذشته رسانه‌ های عراق از اصابت چندین راکت به پایگاه «التاجی» در شمال بغداد خبر دادند.

حمله راکتی به این پایگاه در ۳۰ کیلومتری بغداد، در نهایت منجر به کشته شدن یک پیمانکار و یک نظامی ارتش تروریستی آمریکا و یک نظامی انگلیسی و زخمی شدن ۱۲ نفر از حاضران در این پایگاه شد. هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله راکتی را به عهده نگرفته است.

در پی این حمله، جنگنده‌ های ارتش تروریستی آمریکا بامداد روز جمعه، ۲۳ اسفند مواضع ارتش، پلیس و گروه مقاومتی حشدالشعبی را در چند استان عراق بمباران کردند.

جنگنده‌های ارتش تروریستی آمریکا با حمله به پایگاه‌های پلیس و ارتش عراق و نیز مواضع گروه مقاومتی حشدالشعبی و یک فرودگاه در حال ساخت ۲ نیروی پلیس عراقی را کشته و دستکم ۷ نفر را زخمی کردند.

پایگاه تحلیلی «امریکن کانزرویتیو» در گزارشی به این تحولات پرداخته و می‌نویسد: اقدام آمریکا مبنی بر انجام حملات در داخل خاک عراق نقض آشکار حاکمیت این کشور است و در این مورد به نظر می‌رسد که حملات حتی اهداف مد نظر را نیز هدف قرار نداده و افرادی در پی این حمله کشته شده اند که مطلقا هیچگونه ارتباطی به حمله چهارشنبه شب به پایگاه التاجی نداشته اند.

در بخشی از این گزارش آمده است: بار دیگر دولت عراق از این اقدام که دولت آمریکا دست به اقدام جنگی در داخل این کشور زده و مردم این کشور را کشته، خشمگین است و این امر قابل پیش بینی بود؛ فرماندهی ستاد مشترک نیرو‌های مسلح عراق با انتشار بیانیه‌ای این حمله را محکوم کرد.

 

بیشتر بخوانید:

 

«دنیل لاریسن»، تحلیلگر آمریکایی، می‌نویسد: دولت آمریکا مدعی است که برای دولت عراق همانند یک همکار ارزش قائل است، اما در عمل با آن‌ها مانند یک مستعمره و یا دولت تحت کنترل رفتار می‌کند. نیرو‌های ما در داخل عراق حمله می‌کنند و نیرو‌های این کشور را می‌کُشند و زمانی که آن‌ها به این اقدام اعتراض می‌کنند آمریکا می‌گوید که مقصر آن‌ها هستند که در آنجا حضور دارند.

لاریسون در ادامه می‌گوید: طی سالیان، آمریکا همواره بمباران‌هایی در عراق انجام داده و مردم این کشور را کشته است؛ دلیل رسمی برای این حملات تغییر کرده، اما نتیجه همان است، کشته شدن نیرو‌های عراقی و نیرو‌های آمریکایی.

 

امریکن کانزرویتیو در بخش دیگری می‌نویسد: این حملات ارتباطی با منافع ما ندارد، حضور آمریکا در عراق مورد قبول مردم این کشور نیست و برای امنیت آمریکا نیز غیرضروری است؛ هیچگونه موضوعی که حضور ما را در این کشور ضروری کند وجود ندارد؛ دولت آمریکا به مدت چندین دهه به جنگی بی پایان دامن زده و ضروری است پیش از آنکه جان افراد بیشتری گرفته شود این جنگ پایان یابد.

 


برچسب ها: آمریکا ترامپ

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *