جزئیاتی از اقدامات بهزیستی برای حفاظت از کودکان کار در برابر کرونا

10:23 - 24 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۵۶۴۹
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در هفته پایانی سال، طرح ارائه بسته آموزشی و توزیع و اهدای مواد ضدعفونی کننده بین کودکان کار و خیابان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اجرا می‌شود.

اهدای مواد ضدعفونی کننده به کودکان کار و آموزش آن‌ها برای مقابله با کرونابه گزارش گروه جامعه ،وحید قبادی دانا افزود: طرح ارائه بسته آموزشی و توزیع و اهدای مواد ضدعفونی کننده بین کودکان کار و خیابان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با همکاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و از سوی بهزیستی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح، کارشناسان اورژانس اجتماعی در خیابان ها، آموزش‌های لازم برای پیشگیری از ابتلا و شیوع کرونا را به کودکان کار و خیابان ارائه خواهند داد و جنبه‌های مختلف خطر را به این کودکان گوشزد خواهند کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کارشناسان اورژانس اجتماعی همچنین روش‌های پیشگیری و جلوگیری از آلودگی و سرایت ویروس کرونا را به کودکان کار و خیابان آموزش می‌دهند.

قبادی دانا افزود: در خلال این طرح، بسته‌های اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده برای استفاده شخصی کودکان کار و خیابان در اختیارشان قرار داده خواهد شد.

وی تاکید کرد: این طرح با همکاری کارشناسان اورژانس اجتماعی و فعالان سازمان‌های مردم نهاد فعال در امور کودکان کار و خیابان انجام می‌شود.

قبادی دانا یادآور شد: رویکرد این طرح، کاهش آسیب و جلوگیری از افزایش شیوع و بروز ویروس کرونا در سراسر کشور است.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته (جمعه) درباره آخرین آمار مبتلایان و فوت شدگان بیماری کرونا گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۵۱۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و سه هزار و ۵۲۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *