رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

وزارت اقتصاد برای دریافت کمک بانک‌های توسعه‌ای اعلام آمادگی کرد

18:10 - 23 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۵۵۰۸
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت اقتصاد، از اعلام آمادگی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران برای دریافت کمک‌های بانک‌های توسعه‌ای خبر داد.

به گزارش گروه اقتصاد به نقل از وزارت امور اقتصاد و دارایی، کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت اقتصاد، از اعلام آمادگی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران برای دریافت کمک‌های بانک‌های توسعه‌ای خبر داد.

بنا بر اعلام کمیته مذکور، با توجه به گستردگی و شدت شیوع کرونا در سطح جهان، معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای ضمن اعلام اقلام ضروری و فوری مورد نیاز، برای دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی از بانک‌های توسعه‌ای اعلام آمادگی کرد.

این گزارش تصریح دارد نظر به لزوم مهار این ویروس تهاجمی، این سازمان با ارسال پیام‌هایی، از کمک‌های بانک جهانی (WB)، بانک توسعه اسلامی (IDB)، بانک سرمایه گذاری زیربنایی آسیایی (AIIB) و صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) برای مقابله جمهوری اسلامی ایران با بحران جهانی شیوع کرونا استقبال نمود.

در این نامه‌ها ضمن اشاره به طراحی برنامه‌های کمک فوری به کشور‌ها برای مقابله با ویروس کرونا از سوی بانک‌های توسعه‌ای بویژه بانک جهانی، با تاکید بر مسئولیت اجتماعی-بین المللی آن‌ها و عضویت ایران در این نهادها، تصریح شده است: انتظار می‌رود نهاد‌های فوق از کمک‌های خود، ایران را که در منطقه غرب آسیا بیش از سایر کشور‌ها تحت تأثیر شیوع کرونا قرار گرفته است، با فوریت بهره‌مند سازند.

کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی در این اطلاعیه آورده است: این اقدام دولت جمهوری اسلامی در راستای سلسله اقدامات جامع و همه جانبه برای تجهیز منابع داخلی و خارجی برای شکست کرونا صورت گرفته است.

این گزارش می‌افزاید، مخاطب نامه‌های سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران به رؤسا‌ی بانک جهانی، بانک توسعه اسلامی، بانک توسعه زیر بنایی آسیایی و مدیرکل صندوق اوپک (افید)، در تاریخ چهارده اسفند ماه ۱۳۹۸ بوده است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی کماکان از کلیه ابزار‌های در اختیار در راستای حمایت و پشتیبانی از مردم عزیز در مقابله با شیوع ویروس کرونا استفاده خواهد کرد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *