رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

فدراسیون فوتبال نیازی به تشکیل کمیته جدید برای اصلاح اساسنامه ندارد

18:41 - 22 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۵۳۰۴
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
فدراسیون فوتبال ایران باید پیش از برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون، اساسنامه خود را اصلاح کند.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ، ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال صبح امروز (پنجشنبه) به صورت رسمی اعلام کرد که مجمع انتخاباتی این فدراسیون که قرار بود روز ۲۵ اسفند برگزار شود با توجه به مكاتبات فيفا و تأكيد بر اصلاح اساسنامه فدراسيون فوتبال به زمان دیگری موکول شد.

چندی پیش فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با ارسال چند نامه به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده بود تا زمانی که اساسنامه این فدراسیون اصلاح نشده و به تأیید فیفا نرسیده، این فدراسیون حق برگزاری انتخابات روز ۲۵ اسفند را ندارد. در این میان مسئولان فدراسیون ایران تلاش‌های زیادی برای برگزاری مجمع در تاریخ مقرر داشتند، اما در نهایت با توجه به مکاتبات صورت گرفته، این مجمع لغو و به زمان دیگری موکول شد.

پس از این اتفاقات، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه فدراسیون فوتبال قصد دارد با تشکیل کمیته‌ای، اقدامات لازم جهت اصلاح اساسنامه را هرچه زودتر انجام دهد. پیگیری‌های خبرنگار «میزان» در این خصوص نشان می‌دهد، فدراسیون فوتبال در حال حاضر چنین کمیته‌ای دارد و نیازی به ایجاد کمیته‌ای جداگانه نیست. کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال که در حال حاضر به ریاست احمدرضا براتی مشغول به کار است، دقیقاً وظیفه‌اش همین کار‌های مربوط به اصلاح اساسنامه بوده و این نشان می‌دهد نیازی به تشکیل کمیته جدید نیست.

این در شرایطی است که شنیده می‌شود کمیته حقوقی و تدوین مقررات، از خرداد ۹۸ کار‌های مربوط به اصلاح اساسنامه را انجام داده و این روز‌ها تدوین آن مراحل پایانی خود را طی می‌کند. اساسنامه‌ای که این کمیته تا الان روی آن کار می‌کرده، همان اساسنامه‌ای است که ۲ نماینده فیفا و یک نماینده AFC روی آن نظر داشته‌اند.

تنها مسئله موجود در حال حاضر، این است که این اساسنامه پس از طی کردن مراحل پایانی باید برای اعضای مجمع فدراسیون ارسال شود تا آنها هم نظر و پیشنهادات خود را در این خصوص اعلام کنند. پس از انجام این مراحل هم اساسنامه تدوین شده برای فیفا ارسال می‌شود تا آنها نظر نهایی خود را اعلام کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *