نکته مهم کرونایی برای مادران باردار

13:53 - 22 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۵۲۷۹
یک فوق تخصص طب مادر و جنین گفت: در این روز‌ها که شیوع کرونا در جامعه وجود دارد مادران باردار برای حفظ سلامت خود و جنین باید در خانه بمانند و از حضور در دیدوبازدید نوروز خودداری کنند.

نکته کیلیدی و مهم برای مادران بارداربه گزارش گروه فضای مجازی ، ویروس کرونا قدرت سرایت بالایی دارد و با توجه به اینکه خانم‌های باردار افراد در معرض خطر هستند باید نکات بهداشتی و ایمنی را بیشتر رعایت کنند، چراکه اگر زن باردار به کرونا مبتلا شود سلامتی خودش و جنین تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

شکوه سادات ابوترابی، فوق تخصص طب مادر و جنین، در خصوص مادران باردار و حفظ سلامت جنین به خبرگزاری ایسنا گفت:

در شرایط موجود افراد هرچقدر کمتر از خانه خارج شوند بیشتر به نفع خودشان است، دیدوبازدیدهای عید اگرچه سنتی نیکو و پسندیده است اما باید توجه داشت که برای همه اقوام و آشنایان در وهله اول سلامتی فرد دارای اهمیت است، با توجه به‌سرعت سرایت این بیماری ممکن است یک دیدوبازدید ساده نوروزی منجر به بیماری شدیدی شده و خوشحالی لحظه‌ای را از بین ببرد.

به مردم به‌ویژه زنان باردار توصیه می‌کنم که در این ایام در خانه بمانند، برای این‌که مردم در خانه بمانند ایجاد شرایط و فرهنگ‌سازی نیز دارای اهمیت است رسانه‌ها باید فیلم‌و کلیپ‌های آموزشی در این حوزه تولید و منتشر کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *