آینده اسرائیل بین بد و بدتر رقم خواهد خورد

9:32 - 22 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۵۲۰۰
صهیونیست‌ها با اجرای معامله قرن، نه‌تن‌ها از جانب افراطیون در معرض خطر قرار می‌گیرند، بلکه با دریایی خروشان از خشم فلسطینی‌ها روبه‌رو می‌شوند و چنانچه برای غارت بیشتر سرزمین فلسطین با طرح به‌اصطلاح صلح ترامپ وسوسه شوند، در حقیقت وارد مرحله نهایی فروپاشی و نابودی خود خواهند شد.

آینده اسرائیل بین بد و بدتر رقم خواهد خوردبه گزارش گروه فضای مجازی ، به نقل از روزنامه حمایت، «کارمی گیلون» رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شین‌بت) روز گذشته هشدار داد که چنانچه رژیم اسرائیل طرح به‌اصطلاح صلح ترامپ برای غرب آسیا را بپذیرد، «افسار عقیده دینی راست‌گرای افراطی (در اسرائیل) را بازکرده و این موضوع منجر به آشوب خواهد شد.» وی همچنین پیش‌بینی کرد که رژیم جعلی صهیونیستی تا ۴۰ سال آینده روی آرامش را نخواهد دید و «آینده اسرائیل، بد یا بسیار بد» خواهد بود. در خصوص این اظهارنظر نکات ذیل قابل‌تأمل به نظر می‌رسند.

۱. نگرانی رئیس سابق شین بت که در دوره ریاست او، «اسحاق رابین»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به‌وسیله یک به‌اصطلاح یهودی افراطی به نام «ایگال عمیر» در یک گردهمایی ترور شد، ناظر بر غلبه گفتمان این گروه بر صهیونیست‌های لائیک است. قاتل رابین وابسته به جامعه یهودیان ارتدوکس بود که ۲۵ درصد از جمعیت اسرائیل معادل حدوداً یک و نیم میلیون نفر را تشکیل می‌دهند. این افراد، استفاده از همه مصادیق عصر جدید از اینترنت و تلویزیون گرفته تا رادیو و تلفن همراه را حرام می‌دانند و معتقدند که دولت فعلی رژیم صهیونیستی به علت ناتوانی در تحقق آرمان «اسرائیل، از نیل تا فرات»، خائن است.

درنتیجه، این مقام اجرایی صهیونیستی با شناختی که از این جماعت دارد، نگران است که پذیرش معامله قرن و رویای بیرون راندن فلسطینی‌ها از به‌اصطلاح «ارض موعود»، دست افراطی‌ها را برای ایجاد آشوب و درگیری با فلسطینی‌های ساکن در اسرائیل باز کند و درگیری‌های داخلی در شهر‌های مختلف شکل بگیرید. تنش‌های اجتماعی شدید افراطیون صهیونیست با سایر ساکنین مناطق اشغالی و نیز اختلافات گسترده آنان با دولت اسرائیل در کنار درگیری‌های آتی آن‌ها با فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها پس از کلید خوردن یک‌طرفه معامله قرن، «کارمی گیلون» را به این جمع‌بندی رسانده که موجی از ناآرامی‌ها را به راه خواهد انداخت که درنهایت، به سمت پاک‌سازی نژادی از طریق توسل به خشونت خواهد رفت. اما گویا این مسئول پیشین شین بت فراموش کرده که رفتار وحشیانه با فلسطینی‌ها تنها مختص این گروه نیست بلکه ویدیو‌های فراوانی از سبعیت نظامیان صهیونیست به‌صرف مظنون شدن به مسلمانان منتشرشده است. قتل زنان و جوانان به ظن عملیات علیه سربازان اسرائیلی و هزاران مورد شکنجه و کشتار در زندان‌های این رژیم گزارش شده، درعین‌حال اما، مشکل کودک کشان صهیونیست بسیار عمیق‌تر از آن است که تنها نگران شورش جمعیت یک و نیم میلیون نفری افراطی‌ها باشند.

۲. چشم‌انداز معامله قرن، مصادره بیت‌المقدس و زمینه‌سازی برای تخریب مسجدالاقصی و ساختن هیکل سوم سلیمان به‌جای آن است. برای ایجاد زیرساخت ایدئولوژیک به‌منظور افزایش توسعه‌طلبی صهیونیست‌ها، تورات جدیدی اخیراً به زبان عبری ترجمه‌شده که موارد زیادی از تحریف در آن وجود دارد که یکی از این تحریف‌ها ترجمه «مسجد» به «هیکل» است. از سوی دیگر، بر اساس آموزه‌های تحریف شده تورات، صهیونیست‌ها اعتقاد دارند که اسرائیل بدون اورشلیم بی‌معنی است، اورشلیم بدون هیکل سلیمان مشروعیت ندارد و مادامی‌که یک فلسطینی در اطراف هیکل سلیمان وجود دارد، یهودی‌ها همواره در معرض خشم خدا هستند و برای فرونشاندن خشم خداوند، همه غیریهودی‌ها باید از این سرزمین اخراج شوند. اگر صهیونیست‌ها بخواهند تعرضی به ساحت مطهر مسجدالاقصی صورت دهند، به‌طور حتم قیامی بسیار گسترده نه‌فقط از سوی مردم فلسطین و مسلمانان منطقه بلکه جهان اسلام علیه اشغالگران شکل خواهد گرفت که دودمان آن‌ها را بر باد خواهد داد. در این حالت، فرقی میان صهیونیست‌های افراطی و غیر افراطی نیست چراکه همه آن‌ها متجاوز و اشغالگرند و باید به همان‌جایی بازگردند که ازآنجا آمده بودند.

۳. صهیونیست‌ها با شعار همزیستی مسالمت‌آمیز وارد سرزمین‌های اشغالی شدند، اما درنهایت در طول بیش از نیم‌قرن، وجب‌به‌وجب فلسطین را تحت سلطه خود درآوردند، به‌گونه‌ای که در حال حاضر حدود ۱۸ درصد از فلسطین در اختیار صاحبان اصلی آن قرار دارد. از این رو، معامله قرن هم مثل دیگر توافقنامه‌ها (اسلو، مادرید، طرح فهد و ملک عبدالله) به نفع صهیونیست‌ها طراحی‌شده و برآیند هیچ‌کدام از آن‌ها به نفع مردم فلسطین نبود و نیست و موجب شد که در طول زمان، شهرک‌های صهیونیست نشین توسعه پیدا کنند و اختیارات فلسطینی‌ها کاهش یابند.

نکته دیگر اینکه معامله قرن، تیر خلاص به هویت فلسطینی قدس شریف است و پیکرتراشی فلسطین جدید، بدون تمامیت ارضی، نیروی مسلح، سیادت و تعاملات برون‌مرزی از اهداف کلیدی معامله قرن به شمار می‌آید. افزون بر این، شهر قدس، صبغه کاملاً یهودی به خود خواهد گرفت و تنها مناطق خارج از این شهر به‌عنوان پایتخت اداری در اختیار فلسطینی‌ها قرار می‌گیرد. به‌این‌ترتیب، اشراف کامل امنیتی صهیونیست‌ها بر فلسطینی‌ها محقق می‌شود و حتی فعالیت‌های اقتصادی مسلمانان نیز تحت کنترل تل‌آویو درخواهد آمد. در چنین شرایطی صلح ترامپ، مسلماً صلح به همراه ندارد و باعث خشم مردم عادی فلسطین و پیوستن آن‌ها به گروه‌های مقاومت خواهد شد. این خشم عمومی با چیزی که در چندین دور انتفاضه طی دهه‌های گذشته شاهد آن بودیم، بسیار بسیار متفاوت است چراکه حتی افراد خوش‌بین و امیدوار به مصالحه با رژیم صهیونیستی متوجه شدند که هدف اصلی، بیرون راندن آن‌ها از سرزمین آباء و اجدادی‌شان است.

 

۴. معامله قرن مرز‌های میان محور مقاومت و کشور‌های جبهه غرب و سازش را پررنگ‌تر کرد، به‌نحوی‌که فلسطین، لبنان، یمن، سوریه، عراق و ایران با شدت و حدت بیشتری از آرمان فلسطین دفاع کرده و با معامله قرن مخالفت کردند. جبهه مقاومت اکنون رویکرد خود را از هدف قرار دادن موضعی و مقطعی رژیم صهیونیستی به سمت آرایش هجمه همه‌جانبه علیه اسرائیل تغییر داده است. این آمادگی اکنون، در همه سطوح و ابعاد، ایجادشده و زیرساخت‌های آن در تمام کشور‌های عضو منظومه مقاومت فراهم‌شده است. چنانچه رژیم صهیونیستی برای خلع سلاح غزه که ذیل مجموعه معامله قرن باید چندتکه شود و مجموعه‌ای از تونل‌ها آن را به یکدیگر متصل کند، وارد عمل گردد، در حقیقت به آرمان فلسطین اعلام جنگ کرده و این بار با جبهه‌های متحد و بسیار آماده از نیرو‌های ضد صهیونیستی مواجه خواهد شد که سرانجام آن از هم‌اکنون مشخص است.

با این حساب، صهیونیست‌ها با اجرای معامله قرن، نه‌تن‌ها از جانب افراطیون در معرض خطر قرار می‌گیرند، بلکه با دریایی خروشان از خشم فلسطینی‌ها روبه‌رو می‌شوند و چنانچه برای غارت بیشتر سرزمین فلسطین با طرح به‌اصطلاح صلح ترامپ وسوسه شوند، در حقیقت وارد مرحله نهایی فروپاشی و نابودی خود خواهند شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *