کشف اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا به ارزش ۱۲۱ میلیارد تومان

۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰:۰۲
کد خبر: ۶۰۵۱۳۳
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: طی ۸ روز گذشته ۱۷ هزار لیترالکل، ۵۲۷ هزار و ۵۳۳ عدد ماسک‌های پزشکی، ۲۱۹ هزار و ۸۷۲ بسته دوعددی دستکش لاتکس، ۲۸ هزار و ۵۰۰ لیتر محلول ضد عفونی کننده و ۶۲۹ هزار عدد ژل ضد عفونی؛ جمعا به ارزش ۱۲۱ میلیارد تومان کشف شده است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری به نقل از شاتا، عباس تابش گفت: در همین راستا به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد داده ایم که اقلام بهداشتی کشف شده را بدون وقفه در اختیار سازمان غذا و دارو قرار دهند و صرفاً اسناد و پرونده‌ها به تعزیرات حکومتی ارسال شود.

وی ادامه داد: در این مدت ۸۷۶ پرونده اختصاصاً برای کالا‌ها و اقلام بهداشتی مورد نیاز که بازرسان ما و سازمان‌های صمت کل کشور کشف کرده اند تشکیل شده و کشفیات گشت مشترک نیز به این عدد اضافه می‌شود.

کالا‌های کشف شده بهداشتی فوراً در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد

تابش یادآور شد: ما کل پرونده کشفیات را همراه با کالای مربوطه به سازمان تعزیرات حکومتی تحول داده ایم، اما در شرایط اضطراری فعلی به کمیته تامین و توزیع پیشنهاد داده ایم که خود کالای کشف شده بدون طی فرآیند در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار بگیرد و فقط اسناد تخلف و جرم فرایند قانونی لازم را طی کند تا بتوانیم در حداقل زمان ممکن این کالا‌ها را در اختیار مردم قرار دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا با داشتن اختیارات شورای عالی امنیت ملی می‌تواند این دستورالعمل را برای مدت زمانی مشخص مصوب کند، البته این پیشنهاد فقط در پرونده‌های تعزیراتی نیست بلکه این پیشنهاد را به گمرک، سازمان اموال تملیکی و مناطق ازاد و مناطق ویژه نیز ارایه کرده ایم.

پیشنهاد نظارت سازمان حمایت در فرآیند توزیع اقلام بهداشتی را ارایه داده ایم

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان تاکید کرد: وزارت صمت و سازمان حمایت از قبل هم در توزیع، تامین و نظارت اقلام بهداشتی دخالتی نداشت، اما بعد از جلسه اضطراری ۵ اسفند ماه وزیرصمت، طی مکاتبه با سازمان غذا و دارو اعلام کردیم که در بحث نظارت و بازرسی با تمام توان در خدمت هستیم.

وی افزود: بعد از این مکاتبه از سوی سازمان غذا و دارو اعلام شد که در روند تولید و خروج ۱۸ واحد تولید الکل نظارت از جانب ما صورت گیرد و علاوه بر آن از روز ۱۱ اسفند ماه در ۱۳۰ واحد تولید مواد ضد عفونی کننده و ۵ قلم بهداشتی از جمله دستکش و ژل و ماسک و ... در سراسر کشور با استقرار بازرس مقیم، کالا را به شرکت‌های پخش که سازمان غذا و دارو مشخص کرده بود، تحویل دادیم.

رئیس سازمان حمایت تصریح کرد: همزمان با استقرار بازرسان مقیم در واحد‌های تولید اقلام بهداشتی، رصد آمار تولید دقیق‌تر شده و به عنوان نمونه در تولید ماسک آمار ۴۲۵ هزار عدد ماسک در ۱۲ اسفند ماه به ۷۷۶ هزار عدد در ۲۰ اسفند ماه افزایش رسیده است که شاهد رشد ۷۹ درصدی در تولید این کالا بودیم و همچنین در الکل، تولید ۲۲۶ هزار لیتری در ۱۳ اسفند با رشد ۵۰ درصدی به ۳۴۴ هزار لیتر رسیده است.

به گفته وی علاوه بر آمار اعلام شده درگشت‌های مشترک با تعزیرات هم اقلام بهداشتی دیگری کشف شده که در آمار جداگانه‌ای اعلام می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *