رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تاکید بر اهمیت حفظ توافقات «آستانه» و «سوچی» پیرامون اوضاع سوریه

16:48 - 21 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۵۱۲۹
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
عدنان محمود سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر کل امور بین‌الملل دیدار و گفتگو کرد.

///به گزارش گروه سیاسی ، عدنان محمود سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر کل امور بین‌الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با مثبت ارزیابی نمودن دیدارها و مذاکرات انجام شده بین لاریجانی با رئیس‌جمهور سوریه و سایر مقامات در دمشق بر اجرای مفاد توافقات صورت گرفته و توسعه و تقویت همکاری‌های فیمابین به ویژه در زمینه اقتصادی تاکید نمود.

وی بر اهمیت مذاکرات سه جانبه ایران ، ترکیه و روسیه و حفظ توافقات آستانه و سوچی تاکید کرد.
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بین الملل مجلس با تبریک پیروزی‌های به دست آمده در عرصه مبارزه با تروریسم در ادلب، راه حل بحران موجود را سیاسی خواند.

عدنان محمود سفیر سوریه در تهران نیز در این دیدار ضمن حائز اهمیت دانستن سفر دکتر لاریجانی به دمشق، بر لزوم گسترش فعالیت‌های اقتصادی و برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور با توجه به جنگ اقتصادی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران و سوریه تاکید داشت.

سفیر سوریه در تهران پیروزی های به دست آمده در مبارزه موفق با تروریسم را حاصل ایثارگری‌های ارتش سوریه و حمایت های جمهوری اسلامی ایران، روسیه و حزب الله لبنان دانست و گفت: توانستیم به خیلی از اهداف در مقابله با دشمن تروریستی منطقه و سوریه دست یابیم.

عدنان محمود در پایان ضمن ابراز همدردی و تسلیت برای درگذشت حسین شیخ الاسلام سفیر اسبق ایران در سوریه ایشان را شخصیتی وارسته و انقلابی خواند که اقدامات شایسته‌ای در زمان تصدی سفارت در روابط دو کشور انجام داد.

وی همچنین همکاری دو کشور در مبارزه با ویروس کرونا و استفاده از تجارب جمهوری اسلامی ایران در این زمینه را ضروری خواند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *