دستگیری محتکران سلامت/ سودجویان، جعل فاکتور، می‌کردند

15:17 - 21 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۵۰۷۴
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری سه محتکر اقلام بهداشتی کشف الکل و ماسک به ارزش پانصد میلیون ریال خبر داد.

دستگیری محتکران سلامت/ سودجویان، جعل فاکتور، می‌کردندبه گزارش گروه جامعه ،سرهنگ کارآگاه خیراله دولت خواه گفت: ۱۰ اسفند با اطلاع از احتکار و فروش محصولات و اقلام بهداشتی مانند ماسک و الکل ضدعفونی خارج از شبکه توزیع به پایگاه پنجم پلیس آگاهی، ماموران پلیس وارد عمل شدند، کارآگاهان با بررسی میدانی متوجه شدند ۲ نفر به نام‌های کامران ۳۳ ساله و مجید ۳۰ ساله با یک دستگاه خودروی تیبا اقدام به فروش تعداد زیادی ماسک و الکل ضد عفونی به یک داروخانه واقع در خیابان سی متری زرند می‌کنند.

وی افزود: در ادامه تحقیقات کارآگاهان پایگاه پنجم متوجه می‌شوند متهمان با جعل فاکتور یک شرکت توزیعی مواد و ملزومات بهداشتی اقدام به پخش محصولات می‌کنند که با تکمیل تحقیقات مقدماتی و با هماهنگی معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۱۰ تهران دستور دستگیری متهمان صاد می‌شود.

دولت خواه، بیان داشت: در گام بعدی با تحت نظر قرار دادن داروخانه و طی اقدامی پلیسی، ۱۳ اسفند، کارآگاهان موفق می‌شوند هر دو متهم را دستگیر و در بازرسی از خودروی آن‌ها دو هزار ماسک و ۳۰۰ بطری الکل ضد عفونی کشف و ضبط می‌شود.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: با انتقال متهمان به پلیس آگاهی، آن‌ها هدف از این فعالیت بزهکارانه را کسب سود زیاد از این فرصت دانسته و اظهار داشتند، با توجه به نیاز مردم و بازار از شخصی به نام احمد ۳۶ ساله اقلام بالا را تهیه می‌کردیم و تا کنون بیش از ۱۵ هزار ماسک و یکهزار بطری الکل ضدعفونی را به صورت واسطه‌ای در بازار فروخته ایم.

وی ادامه داد: با اعتراف هر دو متهم دستگیری نفر اصلی این باند در دستور کار قرار گرفت و طی عملیاتی در ۱۵ اسفند ماه مخفیگاه وی در خیابان مطهری شناسایی و سپس دستگیر شد، در بازرسی از مخفیگاه احمد ۵۰۰ عدد ماسک و ۴۰ بطری الکل ضدعفونی کشف و ضبط شد، احمد در بازجویی‌ها به کارآگاهان گفت، به عنوان عامل توزیع شرکت تولیدی اقلام بهداشتی در تهران فعالیت می‌کردم که پس از ورود بیماری کرونا به ایران برای کسب درآمد بیشتر ابتدا اجناسی که در انبار داشتم را احتکار کردم و در فرصت مناسب و زمانی که بازار با کمبود مواجه بود با همکاری کامران و مجید در خارج از شبکه توزیع به صورت غیرقانونی اقلام را در بازار فروختیم.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان و کشف بخشی از اموال احتکار شده با دستور مقام قضایی متهمان طی صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.


برچسب ها: پلیس احتکار

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *