تجهیزات و اعتبارات برای مبارزه با ملخ صحرایی مهیا است/ پیش بینی مبارزه تا یک میلیون هکتار

20:30 - 21 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۴۹۸۱
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: طبق پیش‌بینی‌های سازمان فائو و سازمان حفظ نباتات تا اواسط تابستان سال ۹۹ در حدود یک میلیون هکتار مبارزه با ملخ صحرایی انجام خواهد گرفت.

تجهیزات و اعتبارات برای مبارزه با ملخ صحرایی مهیا است/ پیش بینی مبارزه تا یک میلیون هکتارمحمدرضا میر سخنگوی سازمان حفظ نباتات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد در خصوص مبارزه با ملخ صحرایی اظهار کرد: از اول اسفندماه فاز اصلی هجوم ملخ صحرایی به استان‌های جنوبی کشور آغاز شده و چند روز گذشته شاهد هجوم دسته‌جات وسیعی از این آفت هستیم.

وی افزود: تاکنون پنج استان هرمزگان خوزستان فارس بوشهر و سیستان و بلوچستان درگیر مبارزه با آفت ملخ صحرایی هستند که طبق تجربیات گذشته تعداد استان‌های درگیر به ۹ استان خواهد رسید.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات و بیان کرد: جمع کل مبارزه با ملخ صحرایی تاکنون به ۲۶ هزار و ۱۵۰ هکتار رسیده است که بیشترین مبارزه در استان هرمزگان با سطحی بیش از ۱۴ هزار هکتار صورت گرفته است.

میر ادامه داد: تمام ۹ استانی که پیش بینی هجوم ملخ صحرایی به آن‌ها داده شده است آمادگی و تجهیزات لازم را برای مبارزه در اختیار دارند تا این آفت نتواند به مزارع و مراتع کشور آسیب وارد کند.

وی تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌های سازمان فائو و سازمان حفظ نباتات امسال تا اواسط تابستان سال ۹۹ با حجم بیشتری از هجوم ملخ صحرایی نسبت به سال گذشته مواجه خواهیم شد به طوری که پیش بینی می‌شود سطح مبارزه تا اوایل شهریور ماه سال آینده به یک میلیون هکتار برسد.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات خاطر نشان کرد: تمام تجهیزات و اعتبارات برای مبارزه با سطح پیش بینی شده مهیا هستند فقط در خصوص تهیه وانت بار‌ها برای نصب دستگاه‌های سمپاش دچار مشکل شده ایم که امیدواریم این مشکل نیست به زودی حل شود.

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *