صادرات زهر زنبور عسل جایگزین مناسب برای جبران کاهش درآمدهای نفتی

0:30 - 25 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۴۹۱۱
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
رئیس اتحادیه زنبورداران گفت: با افزایش تولید و صادرات زهر زنبور عسل می‌توانیم جای خالی درآمد حاصل از نفت را در بودجه پر کنیم.
زهر زنبور عسل مشریان زیادی در بازارهای جهانی دارد
حسین باستان رئیس اتحادیه زنبورداران در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصاد در خصوص اهمیت تولید زهر زنبور عسل اظهار کرد: تاکنون برنامه ریزی دقیق برای تولید زهر زنبور عسل در کشور انجام نشده است، اما تولید این محصول به دلیل اهمیت بالایی که دارد در اولویت‌های کشور قرار گرفته است.

وی افزود: درآمد ناشی از فروش زهر زنبور عسل می‌تواند جای خالی درآمد‌های نفتی را در بودجه پر کند به همین دلیل مورد توجه دولت قرار گرفته است.

رئیس اتحادیه زنبورداری بیان کرد: برای تولید زهر زنبور عسل باید زیرساخت‌ها و برنامه ریزی‌ها دقیق و بی نقص باشند چراکه این محصول قرار است درآمد‌های زیادی را برای کشور حاصل کند.

باستان ادامه داد: یکی از مهمترین زیرساخت‌های تولید زهر زنبور عسل ایجاد بازاریابی و پیدا کردن بازار‌های هدف برای فروش این محصول است که هم اکنون اتحادیه زنبورداران در حال انجام این امور است.

وی تصریح کرد: امسال تولید ناچیزی از زهر زنبور عسل در کشور انجام و به بازار‌های کشور گرجستان فروخته شد که امیدواریم در سال‌های آینده ظرفیت‌های تولید افزایش پیدا کنند.

رئیس اتحادیه زنبورداری مطرح کرد: با افزایش تولید زهر زنبور عسل و آمادگی کشور برای صادرات این محصول امیدواریم که صادرکنندگان با مشکلاتی همچون بازگشت ارز مواجه نباشند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *