رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

نکات حیاتی برای مقابله سالمندان با کرونا

15:41 - 20 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۴۶۷۷
مسئول کارگروه سلامت سالمندی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه سالمندان در برابر بیماری کرونا نسبت به سایرین آسیب پذیرتر هستند، بر خودداری از تردد‌های غیرضروری، رعایت بهداشت فردی و تغذیه و استراحت مناسب برای سالمندان تاکید کرد.

نکات حیاتی برای مقابله سالمندان با کرونابه گزارش گروه فضای مجازی ، ایوب نافعی، مسوول کارگروه سلامت سالمندی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن برشمردن برخی نکات مهم در جهت تقویت سیستم ایمنی سالمندان و پیشگیری از بروز عفونت ویروسی کرونا در آنان، اظهار کرد:

آسیب پذیری سالمندان در مقابل ویروس کرونا بیشتر از سایر افراد است، بر همین اساس در نظر گرفتن و توجه به برخی نکات مهم جهت ارتقای مقاومت و سیستم ایمنی و پیشگیری از کرونا ویروس برای این افراد ضروری است.

کاهش و ضعف سیستم دفاعی بدن، افزایش بروز بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری‌های قلبی -عروقی و دیابت، افسردگی و کاهش جذب ویتامین‌ها برخی از این موارد است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

خودداری از تردد‌های غیرضروری، رعایت بهداشت فردی و ضدعفونی محیط پیرامون از مسایل مهمی است که طی این دوره همه گیری باید بیش از پیش رعایت شود.

تغذیه مناسب در این دوره اهمیت بسیار زیادی دارد و در این راستا افزایش مصرف سبزیجات پخته و گوشت سفید و همچنین مایعات فراوان توصیه می‌شود.

منظور از تحرک انجام کار‌های شخصی، قدم زدن در فضای منزل و تنفس هوای تازه است، چراکه تحرک مناسب در تقویت عضلانی و روحیه افراد تاثیر بسیار مثبتی دارد.

خواب و استراحت ناکافی منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و فرد را مستعد ابتلا به بیماری می‌کند. در نهایت در این روز‌ها فراموش نکنیم که سالمندان بیش از پیش نیازمند توجه و مراقبت اطرافیان هستند.

منبع:ایسناارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *