روسیه ۵۰ هزار کیت تشخیص کرونا به ایران داد

11:18 - 20 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۴۴۹۱
دسته بندی: سیاست
سفیر ایران در مسکو گفت: دولت روسیه امروز ۵۰ هزار کیت ویژه آزمایش تشخیص ویروس کرونا به نماینده سفارت ایران اهدا کرد.

////به گزارش گروه سیاسی ، کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه با بیان اینکه دولت روسیه امروز سه‌شنبه ۵۰ هزار کیت ویژه آزمایش تشخیص ویروس کرونا به نماینده سفارت ایران اهدا کرد، اظهار داشت: تجهیزات ارائه‌شده بدون فوت وقت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن راهی ایران خواهد شد تا در اختیار نیروهایی که در خط مقدم مقابله با این ویروس قرار دارند، برسد.

وی در ادامه ضمن تقدیر از همکاری روسیه با ایران در مقابله با این ویروس، به عزم تهران و مسکو برای افزایش سطح همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف بخصوص بهداشت و درمان اشاره کرد و بیان داشت: ایران با اتخاذ تدابیر لازم در مهار و کنترل ویروس کرونا سعی در جلوگیری از گسترش این پدیده داشته و در همین رابطه اقدامات گسترده‌ای را به مرحله اجراء درآورده است.

جلالی افزود: از آنجایی که ریشه‌کن کردن این ویروس مستلزم همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی است در گفت‌وگوهای صورت گرفته با مقامات روسیه موضوع همکاری در سطح سرویس فدرال حمایت از حقوق شهروندان و نیز ستاد مبارزه با کرونا در این کشور مطرح و در ملاقات با خانم «یوریونا پوپوا» رئیس سرویس فدرال حمایت از حقوق شهروندان، همکاری با کشورمان مورد تاکید قرار گرفت.

به گفته وی، در همین راستا امروز ۵۰۰ کیت تشخیصی مشتمل بر ۵۰ هزار تست تشخیص از سوی روسیه به ایران داده شد و تلاش برای ورود محموله‌های جدید به کشور ادامه دارد.

سفیر ایران در روسیه ضمن اعلام مراتب تقدیر خود و دولت ایران از مواضع رییس جمهور روسیه در زمینه همکاری با ایران در مقابله با ویروس کرونا ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک دوکشور شاهد همکاری‌های بیشتر در زمینه مقابله با این تهدید بین‌المللی باشند.


برچسب ها: کرونا روسیه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *