رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

مسئولان ورزش کشور پیگیر احقاق حق تیم بسکتبال نوجوانان

10:19 - 20 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۴۴۵۷
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
پس از حذف تیم بسکتبال نوجوانان ایران از جام جهانی، فدراسیون بسکتبال و مسئولان کشور به دنبال احقاق حق این نوجوانان هستند.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از عمومی فدراسیون بسکتبال، در چند روز گذشته خبری بر روی خروجی سایت فدراسیون جهانی بسکتبال فیبا قرار گرفت که حکایت از حذف تیم بسکتبال نوجوانان کشورمان از مسابقات جام جهانی بدون شرکت در مسابقات آسیایی داشت.

ماجرا از آن جا آغاز شد که با شیوع ویروس کرونا مسابقات قهرمانی آسیا در بیروت لبنان که میدان کسب سهمیه مسابقات جام جهانی بود ابتدا به تعویق افتاد و سپس لغو شد. در این میان فیبا در اقدامی عجیب و با استدلال نبود وقت تصمیم گرفت بر اساس رنکینگ در آسیا و اقیانوسیه تیم‌های این قاره را راهی مسابقات جام جهانی کند که همین موضوع باعث حذف تیم بسکتبال نوجوانان کشورمان از جام جهانی بلغارستان شد.

اما فدراسیون بسکتبال پس از دریافت ایمیل توسط فیبا که خبر از لغو مسابقات قهرمانی آسیا و محروم شدن نوجوانان ایران از جام جهانی را می‌داد، مراتب اعتراض خود را طی نامه‌ای به فیبا آسیا ارسال و مجدد آمادگی خود را برای میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد. ضمن این که نامه دیگری توسط کمیته ملی المپیک کشورمان به فیبا و IOC (کمیته بین‌المللی المپیک) ارسال شد.

فدراسیون بسکتبال اعتراض خود را تا زمان کسب نتیجه پیگیری خواهد کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *