رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تشکیل باند سرقت برای خوشگذرانی/ ۴متهم دستگیر شدند

19:32 - 19 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۴۳۴۴
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری چهار نفر سارق حرفه‌ای منزل خبر داد و گفت: این سارقان تحت تعقیب پلیس بودند.

تشکیل باند سرقت برای خوشگذرانی/ ۴متهم دستگیر شدندبه گزارش گروه جامعه ، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: در مورخه سی ام دیماه امسال طی تماس مرد میانسالی با مرکز فرویت‌های پلیسی ۱۱۰ از وقوع سرقت منزل اش توسط سارق یا سارقان ناشناس در محدوده تهرانپارس به کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس اعلام شکایت کرد.

پرونده با موضوع سرقت منزل تشکیل و به جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم قرار گرفت.

شاکی با حضور در پایگاه به کارآگاهان گفت: ساعت شش عصر بود که به اتفاق خانواده از منزل خارج و یازده و نیم شب پس از بازگشت با تخریب حفاظ آکاردئونی و تخریب قفل درب واحد روبرو شده که پس از وارد شدن به منزل با بهم ریختگی اسباب و اثاثیه روبرو و متوجه سرقت از منزلشان شده و سارق یا سارقین اموالی از قبیل: یکدستگاه گاوصندوق حاوی طلاجات، سکه و ارز خارجی به ارزش تقریبی یک میلیارد و پانصد میلیون تومان را به سرقت برده اند.

نثاری اضافه کرد: کارآگاهان با شنیدن اظهارات شاکی بلافاصله راهی محل سرقت شدند که در بررسی صورت گرفته و بازبینی فیلم دوربین‌های مداربسته ساختمان معلوم شد سارقان دو نفر مرد در حالی که کلاه به سر دارند و چهره‌ی خود را از دید دوربین‌ها مخفی می‌کنند وارد ساختمان شده و پس از ورود به منزل مالباخته گاوصندوق مذکور را بوسیله پتو پنهان و از محل خارج می‌شوند.

در شاخه دیگر از تحقیقات، تیم بررسی صحنه جرم مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی به بررسی آثار صحنه سرقت پرداخته که با بدست آمدن آثار بجا مانده از سارقان و با ارسال به آزمایشگاه علمی و پایش اطلاعات بدست آمده هویت یکی از سارقان به نام بهرود ۳۵ ساله دارای یک فقره سابقه سرقت در زمینه احشام مورد شناسایی قرار گرفت.

وی افزود: با در اختیار گذاشتن اطلاعات بدست آمده به مقام قضایی دستور دستگیری بهرود صادر شد که با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه وی در یکی از شهرستان‌های غربی کشور مورد شناسایی قرار گرفت که در ادامه تحقیقات مشخص شد بهرود جهت میهمانی در یک باغچه‌ی در محدوده شرق تهران به اتفاق چندتن از دوستانش در حال خوشگذرانی است.

در ادامه کارآگاهان در تاریخ هفدهم اسفند ماه طی یک عملیات پلیسی و ضربتی بهرود به اتفاق سه نفر دیگر از همدستانش دستگیر و به پایگاه چهارم منتقل شدند.

سارقان ضمن قبولی سرقت، در اعترافات خود گفتند: با پیشنهاد بهرود اقدام به تشکیل باند سرقت منزل دادیم و در حدود یک ماه است به روش تخریب درب ورودی از منازل در محدوده‌های شرق تهران در ساعات اولیه شب اقدام به سرقت اموال با ارزش می‌کردیم و اموال را به افراد ناشناس می‌فروختیم و پول حاصله را صرف خوشگذرانی می‌کردیم.

سرهنگ نثاری در پایان گفت: با اشاره به دستگیری اعضای این باند سرقت، تاکنون چهار نفر مالباخته مورد شناسایی قرار گرفته است و ارزش ریال سرقت‌ها بالغ بر سه میلیارد تومان برآورد می‌گردد در آخر متهمان با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *