برخورد قاطع با منتشرکنندگان اخبار و اطلاعات نا صحیح در فضای مجازی درباره بیماری کرونا

17:15 - 19 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۴۳۱۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری فارس از برخورد قاطع دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و دادستان‌های حوزه‌های قضایی سراسر استان با منتشر کنندگان اخبار و اطلاعات ناصحیح در فضای مجازی خبر داد.

برخورد قاطع با منتشر کنندگان اخبار و اطلاعات نا صحیح در فضای مجازی درباره بیماری کرونابه گزارش گروه حقوقی و قضایی ، رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان فارس که با محوریت موضوع شیوع بیماری کرونا گفت: پرهیز از پراکندگی در تصمیمات و همچنین وجود مدیریت واحد در این حوزه می‌تواند انسجام در مقابله با خطرات و آسیب‌ها را به حداقل برساند.

رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه با اشاره به نقش آموزش و اطلاع رسانی، آگاهی بخشی رسانه‌ها نسبت به این بیماری را بسیار مهم خواند و ضمن تقدیر از حوزه‌های مختلف خبری و رسانه‌ای و همچنین رسانه ملی و فعالان فضای مجازی گفت: اطلاع رسانی‌ها در این حوزه باید با ظرافت و بسیار تخصصی انجام شود چرا که ضمن آگاهی بخشی و بیان واقعیات نباید فضای یاس و نا امیدی حاکم شود.

وی متذکر شد: کلیه فایل‌ها و اطلاعاتی که در این خصوص در فضای مجازی رد و بدل می‌شود باید مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی و مراجع صاحب نظر در این حوزه باشد و الا باعث ایجاد انحراف ذهنی و ایجاد ترس در مردم می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی بر برخورد قاطع دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و دادستان‌های حوزه‌های قضایی سراسر استان با منتشر کنندگان اخبار و اطلاعات نا صحیح در فضای مجازی تأکید کرد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس همچنین در خصوص جلوگیری از تردد‌ها بیان داشت: در این خصوص مراجع قانونی باید تصمیم گیری نمایند و اظهار نظرات غیر کارشناسی تنها به امنیت روانی جامعه لطمه وارد می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه همواره از ابتدای پذیرش مسئولیت به خدمت رسانی قضات و کارکنان در مجموعه قضایی استان به صورت جهادی و به سبک و روش دهه اول انقلاب تأکید دارد گفت: همانگونه که کارد درمان و پزشکی در خط مقدم خدمت به جامعه با تمام توان حضور دارند باید ما نیز به عنوان پشتیبان آنان با عزم و اراده به خدمت رسانی خود ادامه دهیم، اما این امر باید با رعایت کامل دستورات پزشکی و اصول بهداشتی انجام پذیرد؛ و در ادامه از مراجعان به دستگاه قضایی خواست با توجه به اینکه مجموعه قضایی از جمله مراکز و سازمان‌های پرتردد در استان است، مردم از مراجعات غیر ضروری پرهیز نمایند و اموراتی از جمله مطالبات، پرونده‌های خانواده و سایر امور مشابه و غیر ضروری را به زمان دیگری و پس از فروکش کردن خطرات ناشی از اپیدمی ویروس کرونا موکول نمایند.

گقتنی است در این نشست همچنین موضوعات دیگری از جمله تمهیدات امنیتی مربوط به چهارشنبه پایان سال و همچنین جلوگیری از سوء استفاده متصرفان اراضی در ایام نوروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *