رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

مراجعه به واحد‌های قضایی با اخذ نوبت ممکن خواهد بود

16:28 - 19 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۴۲۴۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان البرز تاکید کرد: از امروز (۱۹ اسفند) هرگونه مراجعه به واحد‌های قضایی به جز در موارد ضروری با اخذ نوبت ممکن خواهد بود.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز در خصوص اقدامات انجام شده در دادگستری برای مقابله با شیوع کرونا گفت: اقدامات متعددی در استان البرز شروع شده است که بخشی ناظر بر مراجعان و کارکنان دادگستری و بخشی1 دیگر مربوط به زندانیان و عموم مردم استان البرز است.

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: در خصوص زندانیان قرنطینه سه لایه تشکیل شده است و کلیه ورودی‌ها و خروجی زندانیان بر اساس تدابیر اتخاذ شده مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد و با توجه به راه اندازی سامانه دادرسی از طریق ویدئو کنفرانس در واحد‌های قضایی استان البرز، تاکید شده که از احضار و اعزام زندانیان خودداری و هرگونه تحقیق لازم از زندانیان از طریق سامانه مذکور انجام شود.

وی بیان کرد: در خصوص مراجعان به دادگستری نیز تلاش شده جز در موارد ضروری از احضار متهم یا اصحاب دعاوی به دادسرا و محاکم خودداری شود؛ همچنین برای نخستین بار در کشور چندین سامانه الکترونیکی و برخط برای پاسخگویی به اصحاب پرونده راه اندازی شده تا بخش زیادی از نیاز‌های مراجعان برای مراجعه حضوری به مراجع قضایی برطرف و موارد لزوم حضور فیزیکی در واحد‌های قضایی به حداقل برسد.

فاضلی هریکندی متذکر شد: با توجه به راه اندازی قبلی سامانه الکترونیکی جهت ارائه خدمات قضایی و اطلاع رسانی صورت گرفته جهت استفاده از خدمات غیرحضوری، از امروز (۱۹ اسفند) هرگونه مراجعه به واحد‌های قضایی به جز در موارد ضروری با اخذ نوبت ممکن خواهد بود و مراجعان در صورت عدم امکان انجام امور آن‌ها از طریق سامانه‌های غیرحضوری، باید پس از اخذ نوبت از طریق سایت www.qazaalborz.ir بر اساس وقت تعیین شده به واحد‌های قضایی مراجعه کنند.

رئیس کل دادگستری استان البرز از الکترونیکی شدن هر نوع طرح دعوا و شکایت و ارائه لایحه در دادسر‌ها و محاکم استان البرز خبر داد و گفت: اصحاب دعوا، وکلا یا نمایندگان قانونی صرفا از طریق مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی می‌توانند اقدام به طرح دعوا یا ارائه لایحه و ادله کنند.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *