رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

خشکشویی و لباسشویی کرونا را از بین می‌برد؟

16:57 - 19 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۴۲۱۷
رئیس اتحادیه صنف خشکشویی و لباسشویی تهران از کاهش ۴۰ درصدی مشتریان این صنف نسبت به شب عید پارسال در پی شیوع ویروس کرونا خبر داد و تاکید کرد که رعایت اصول بهداشتی در کسب‌وکار‌های اینترنتی در این صنف اصلا مشخص نیست.

خشکشویی و لباسشویی کرونا را از بین می‌برد؟به گزارش گروه فضای مجازی ، ابوالفضل رجب‌زاده، رئیس اتحادیه صنف خشکشویی و لباسشویی تهران در خصوص کاهش مشتریان صنف خشکشویی اظهار کرد:

شیوع ویروس کرونا باعث شده مردم از خانه خارج نشوند و از طرف دیگر به واحد‌های صنفی هم اعتماد ندارند.به دلیل شرایط اقتصادی صنف خشکشویی در سال جاری نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افت تیراژ داشت

این در حالی است که مواد شست‌وشو و حرارتی که در خشکشویی استفاده می‌شود ویروس را از بین می‌برد. از طرف دیگر به گفته پزشکان، ویروس فقط چند ساعت روی لباس زنده می‌ماند و در شرایطی که لباس، پتو، پرده و سایر وسایلی که برای شست‌وشو به خشکشویی آورده می‌شود، چند روز در واحد صنفی می‌ماند تا تحویل گرفته شود، ویروسی در آن باقی نمی‌ماند.

اتحادیه هیچ گونه مسئولیتی نسبت به کسب‌وکار‌های اینترنتی در صنف خشکشویی قبول نمی‌کند.

مدارکی داریم که برخی از این واحد‌ها در باغ لباس‌ها را می‌شویند و برخی هم لباس‌های معمولی را با لباس‌های بیمارستانی یکجا تمیز می‌کنند که در این باره نامه‌نگاری‌هایی با دستگاه‌های مختلف انجام شده، اما بی نتیجه مانده است.

این موضوع باید از راه اصولی پیگیری شود. همچنین باید برای کسب و کار کسانی که میلیون‌ها تومان برای ماشین آلات، سرقفلی و کارگران هزینه کردند، تدابیری در نظر گرفته شود.

 همه واحد‌های صنفی موظف به درج نرخ نامه در دید عموم هستند.نرخ نامه مورد تایید اتحادیه دارای هولوگرام و مهر برجسته این اتحادیه است و چهار درجه مختلف شست‌وشو دارد.

منبع:ایسنا


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *