رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

طریقه خواندن نماز عید نوروز

7:02 - 25 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۲۸۰۳
تعداد نظرات: ۲ دیدگاه
نماز عید نوروز مشتمل است بر قرائت سوره حمد وسوره های قدر، کافرون، توحید، فلق و ناس و بسیارشبیه به نمازی است که ضمن آداب واعمال روزجمعه وهمین طوراعمال روزعید غدیرخم وارد شده است.

طریقه خواندن نماز عید نوروزبه گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی ، نماز عید نوروز مشتمل است بر قرائت سوره حمد وسوره های قدر، کافرون، توحید، فلق و ناس و بسیارشبیه به نمازی است که ضمن آداب واعمال روزجمعه وهمین طوراعمال روزعید غدیرخم وارد شده است.
ازآنجا که قرائت سوره قدردر نماز عید نوروز توصیه شده است می توان دریافت که عید نوروز نیزچون دیگراعیاد اسلامی با نزول برکات وآیات الهی همراه بوده است.
تاکید بر قرائت سوره های کافرون، توحید نیزمی تواند اشاره به درخواست دفع انواع شروروبدی ها داشته باشد.
البته درروزعید نوروزادعیه ای هم ذکر شده است که لازم است به کتب دعا مراجعه شود.

حضرت صادق علیه السلام به معلى بن خنیس تعلیم فرمود:
چون روز نوروز شود، غسل کن و پاکیزه ‏ترین جامه‏ هاى خود را بپوش و به بهترین بوهاى خوش خود را خوشبو گردان و در آن روز روزه بدار.
پس چون از نماز پیشین و پسین و نافله ‏هاى آن فارغ شوى چهار رکعت نمازبگذار(یعنى هر دو رکعت به یک سلام) و در رکعت اول بعد از حمد ده مرتبه سوره «انا انزلنا» بخوان و در رکعت دوم، بعد از حمد ده مرتبه سوره «قل یا ایها الکافرون» و در رکعت سوم، بعد از حمد ده مرتبه سوره «قل هو الله احد» و در رکعت چهارم، بعد از حمد ده مرتبه «قل اعوذ برب الفلق و قل اعوذ برب الناس» بخوان و بعد از نماز به سجده شکر برو
 و این دعا بخوان :

«اللّهمَّ صلِّ على محمد و آل محمد الاوصیاء المرضیین و على جمیع انبیائک و رسلت بافضل صلواتک و بارک علیهم بافضل برکاتک وصل على ارواحهم و اجسادهم.اللهم بارک على محمد وآل محمد و بارک لنا فى یومنا هذا الذى فضّلته وکرّمته و شرّفته عَظّمت خطره.اللهم بارک لى فیما انعمت به علىّ حتى لا اشکراحداً غیرک و وسّع علىَّ فى رزقى یا ذاالجلال و الاکرام.اللهم ما غاب عنّى فلا یغیبنَّ عنى عونک و حفظک و ما فقدتُ من شى‏ءٍ فلا تفقد نى عونک علیه،حتى لا اتکلَّف ما لااحتاج الیه یا ذاالجلال والاکرام»

چون چنین کنى گناهان پنجاه ساله تو آمرزیده شود.

 

 علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
0
0
قنوت نماز چگونه هست؟
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
0
0
رکعت چهارم ده بار ناس و ده بار فلق بخونیم؟
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *