هنگامه شهیدی محکوم امنیتی به مرخصی می‌رود

۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸:۰۱
کد خبر: ۶۰۲۵۸۰
سردبیر میزان به تشریح آخرین تصمیمات دستگاه قضا برای نازنین زاغری، هنگامه شهیدی، ناجی و نبوی پرداخت.

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی ، محمد فراهانی، سردبیر در حساب کاربری خود در فضای مجازی نوشت:

«سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز درباره خانم زاغری اعلام کرد وی در سلامتی کامل به سر می برد، دیروز نیز طی تماسی با خانواده اش سلامتی خود را اعلام کرده

فردی که سخنگو به مرخصی وی اشاره کرد خانم هنگامه شهیدی است

خانم ناجی و اقای نبوی هم که طی روزهای گذشته آزاد شده اند.»

هنگامه شهیدی محکوم امنیتی به مرخصی می‌رود

امروز سه شنبه سیزدهم اسفند ماه گفت‌وگوی خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه  برگزار شد. سخنگوی دستگاه قضا در ادامه در پاسخ به سئوال مبنی بر اینکه در خصوص سلامت زندانیان به ویژه زندانیان امنیتی از جمله در مورد خانم نازنین زاغری، هنگامه شهیدی و ندا ناجی و ضیا نبوی شایعات زیادی به گوش می‌رسد وضعیت سلامت این زندانیان به چه صورت است، گفت: در مرخصی که اعطا شد، بیش از ۵۴ هزار نفر از زندانیان به مرخصی رفتند.

از سوی دیگر در رابطه با بهداشت و تامین امنیت و سلامت زندانیان اقدامات بسیار خوبی با همکاری وزارت بهداشت انجام شده است.

وی ادامه داد: در مورد افرادی که اسم بردید باید اشاره کنم که خانم نازنین زاغری بررسی کردیم که در سلامت کامل بسر می‌برد. فضا سازی شد و دیروز نیز او با خانواده تماس داشت و سلامتی خود را به خانواده اعلام کرد، اما فضایی ایجاد می‌شود و وقتی این فضا تکذیب می‌شود و خبر سلامتی اعلام می‌شود دیگر کسی این خبر سلامتی را منتشر نمی‌کند.

اسماعیلی تصریح کرد: برخی دیگر از زندانیان هم در حال حاضر در بیرون هستند و داخل زندان نیستند.

در مورد یک نفر دیگر نیز ضمن اینکه بررسی کردیم و در سلامت کامل بسر می‌برد، مقدمات اعطای مرخصی به او هم فراهم شده است و ظرف امروز و فردا به مرخصی خواهد آمد.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه سلامت همه زندانیان برای قوه قضاییه اهمیت دارد، گفت: می‌توانم ادعا کنم که شرایط نگهداری زندانیان امنیتی به مراتب مناسب‌تر از شرایط نگهداری سایر زندانیان است؛ اما وظیفه خود می‌دانیم که همه زندانیان حداکثر استفاده از تسهیلات زندان را به ویژه در این شرایط ببرند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *