رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آخرین شهید لبنانی القصیر: آزادی «قدس» مقصد راه مدافعان حرم است

16:35 - 22 تير 1394
کد خبر: ۵۹۸۴۶
خبرگزاری میزان: پدر شهید مدافع حرم لبنانی می‌گوید بعد از شهادت علی، القصیر آزاد شد. می‌گفت اجازه نمی‌دهیم نیروهای تکفیری همه چیز را نابود کنند آنقدر این مسیر را پیش می‌رویم تا به انتهایش یعنی آزادی قدس برسیم.

به گزارش گروه فضای مجازی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ از مجاهدین لبنانی بود که در انتظار شهادت و در دفاع از حریم اهل بیت(ع) جنگیده بود. سن زیادی نداشت، اما همان قدر هم کافی بود تا او را تا آن موقع بی‌تاب شهادت کرده باشد. سن و سالش به جنگ ایران و عراق و رهبری امام راحل نمی‌رسد اما توصیفات شهدای دفاع مقدس را به خوبی شنیده است و آرزویش راه همین شهیدان بود و اغلب یک عکس از امام خمینی(ره) روی لباسش بود. یک لبنانی بود اما مقاومت  را به مرزهای جغرافیایی محدود نمی‌دانست، اگر این جنگ در هر نقطه‌ای از جهان اسلام برای مقاومت از حریم آل الله به پا شده بود باز هم درنگی نداشت و وظیفه خود را سنگین‌تر از آن می‌دانست که قبل از آزادی حرم حضرت زینب(س) به چیز دیگری بیندیشد. در آخر مجاهدانه جنگید و آرزویش که چیزی جز شهادت نبود محقق شد.

شهید علی احمد حمزة دیگر شهیدی از حزب‌الله لبنان بود که در روز سوم حزیران(ژوئن) سال 2013 در شهر القصیر به شهادت رسید و با حضور جمع کثیری از مردم لبنان و نمایندگان فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان این کشور تشییع و در روضة الشهدای بیروت به خاک سپرده شد.

احمد حمزه پدر شهید مدافع حرم حزب‌الله «علی احمدحمزه» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در معرفی فرزند شهیدش می‌گوید: شهید علی احمد حمزه 19 سال سن داشت و در خانواده‌ای پنج نفره بزرگ شده بود. برادری نداشت و در کنار دو خواهر دیگرش فرزند سوم خانواده محسوب می‌شد. هنوز  ازدواج نکرده بود که به فیض شهادت نائل شد.

آخرین شهید لبنانی القصیر: آزادی «قدس» مقصد راه مدافعان حرم است

او در توصیف حال و هوای فرزندش برای مقاومت و مبارزه در جهت دفاع از حریم اهل بیت(ع) می‌گوید: شوق او برای مبارزه باور نکردنی بود. احساس تکلیفی که او را درگیر کرده بود قابل توصیف نیست. همیشه و در همه حال به مبارزه فکر می‌کرد و افقی جز شهادت در ذهنش ترسیم نشده بود. فرزندان ما از نوجوانی به فکر مقاومت و مبارزه برای دفاع از اسلام هستند، هیچ چیزی را مهم‌تر از مقاومت و مجاهدت نمی‌دانند و حاضر هستند که تا آخرین قطره خون خود را فدای این راه کنند. در چنین شرایطی مجاهد به تعلقات دنیایی‌اش فکر نمی‌کند.

فرزندان ما می‌روند تا حضرت زینب(س) دوباره به اسارت نروند

این زمان، همچون ایام و روزهای کربلاست، گویی با تکرار تاریخ مجاهدان و رزمندگان باز هم مسیر واقعه کربلا را طی می‌کنند و برای دفاع از حضرت زینب سلام الله علیها و مقدسات می‌روند و این بر ما و راه و مسیرمان واجب است. اگر فرزندان ما برای دفاع از مقدسات نروند، چه کسی با تکفیری‌ها می‌جنگد؟ تکفیری‌هایی که جنایاتی انجام می‌دهند که در دین ما نبوده است. فرزندان ما برای اینکه حضرت زینب(س) دوباره به اسارت نرود به جنگ می‌روند و این شهدا پیروزی را برای ما می‌آورند.

آخرین شهید لبنانی القصیر: آزادی «قدس» مقصد راه مدافعان حرم است

تکفیری‌ها کینه‌ای از محبان اهل بیت دارند که رحمت در آن‌ها اثر نمی‌کند

پدر شهید مدافع حرم حزب‌الله در پاسخ به اینکه فرزندش از مواجهه با نیروهای تفکیری و مقاومت مجاهدان چه روایت‌هایی داشت توضیح می‌دهد: شهید همیشه با ما از رویارویی با تکفیری‌ها می‌گفت، از کینه آن‌ها نسبت به اهل بیت(ع) و دوستداران آن. می‌گفت این تکفیری‌ها چیزی از دین نمی‌دانند و حاضرند با خباثت تمام به جنگ باامت رسول الله بروند. شهید معتقد بود این تکفیری‌ها به چنان کینه‌ای از محبان اهل بیت رسیده‌اند که گویی مهربانی و رحمت دیگر اثری در آن‌ها نمی‌کند.

شهید می‌گفت عمق اعتقادی رزمندگان به قدری زیاد است که حتی اگر مدت زیادی را دور از خانواده‌هایشان به سر ببرند باز هم دست از مبارزه نخواهند کشید چیزی درون آن‌ها بود که باعث می‌شد فقط عشق به شهادت در سینه‌شان بجوشد و اگر هم قرار است از میدان جنگ برگردند فقط با شهادت برگردند.

آخرین شهید لبنانی القصیر: آزادی «قدس» مقصد راه مدافعان حرم است

پدر شهید مدافع حرم لبنانی ادامه می‌دهد: علی بحث مقاومت را مانند ارادت به اهل بیت(ع) تفسیر می‌کرد. می‌گفت اگر ماجرای کربلا بار دیگر اتفاق می‌افتاد ما در هر کجای جهان هم که بودیم برای دفاع از اهل بیت(ع) و حقیقت و دین می‌آمدیم. این مقاومت محصور مرزهای جغرافیایی نیست. می‌گفت مقاومت ِ همیشگی، روش و مسیر ماست و اجازه نمی‌دهیم تا ما نفس می‌کشیم کسی مقدسات ما را تهدید کرده و به آن توهین کند.

علی؛ آزادی قدس را مقصد راه مدافعان حرم می‌دانست/با رفتنش مخالفت نمی‌کردیم در جهاد پشتیبانش بودیم

می‌گفت ما اجازه نمی‌دهیم نیروهای تکفیری همه چیز را نابود کنند می‌ایستیم تا آخر نفس مبارزه می‌کنیم و آن قدر این مسیر را پیش می‌رویم تا به انتهای آن یعنی آزادی قدس برسیم. آزادی قدس را پایانه راه مدافعان حرم می‌دانست.

پدر شهید علی احمدحمزه در پاسخ به اینکه آیا در جریان رفت و آمد پسرشان به سوریه بودند و مخالفتی با مبارزات ایشان و این سفر پرخطر داشتند یا نه می‌گوید: ما از رفتنش به سوریه و مبارزه در آنجا اطلاع داشتیم، اما حتی یک بار هم به دلیل خطرات موجود در سوریه، با رفتنش مخالفت نکردیم. ما همیشه پشتیبان او بودیم و او را برای مبارزه و جهاد تشویق می‌کردیم.

مرجع تقلیدش آیت‌الله العظمی خامنه‌ای بود

او به توصیفی از خصوصیات اخلاقی و مسائل مورد علاقه شهید اشاره می‌کند و می‌‌گوید: او پسری بسیار خوش قلب و مهربان بود. سنش کم بود چیزی از جنگ ایران و عراق نمی‌دانست اما به ادامه راه شهدای دفاع مقدس علاقه داشت. به آیت‌الله العظمی خامنه‌ای ارادت بسیار داشت، و مرجع تقلیدش هم ایشان بود. از ارادت و عشق به همین بزرگان هم فیض شهادت نصیبش شد.

آخرین شهید «القصیر» بود بعد از شهادتش القصیر آزاد شد/بعد از شهادتش سرمان را بالا می‌گیریم

این پدر شهید مدافع حرم از شهادت پسرش می‌گوید و ادامه می‌دهد: شهادت او همراه با پیروزی بود. او در روز سوم حزیران(ژوئن) سال 2013 در شهر القصیر به شهادت رسید و آخرین کسی بود که در این شهر شهید شد، در شب شهادتش «القصیر» آزاد شد. ما انتظار شهادتش را داشتیم و این مایه عزت و افتخار برای ما بود و سرمان را مقابل همگان بخاطر این موضوع بلند می‌کنیم.

آخرین شهید لبنانی القصیر: آزادی «قدس» مقصد راه مدافعان حرم است

اگر ایران پشت خط مقاومت باشد؛ دولت‌های مستکبر نابود خواهند شد

پدر شهید احمد علی حمزه معتقد است که پشتیبان اصلی داعش و این تکفیری‌ها در منطقه، اسرائیل و آمریکا هستند و روزی این خط مقاومت به مواجهه مستقیم با این رژیم‌ها منجر خواهد شد که ایران پشت مقاومتی باشد که در برابر دولت‌های مستبد به کار گرفته می‌شود. همانطور که امام خامنه‌ای فرمودند که این دولت‌های مستکبر با نفوذ روی سران سفیه منطقه خلیج فارس به دنبال به راه انداختن جنگ‌های نیابتی و کشاندن آن به مرزهای ایران هستند، اما باید گفت ایران در برابر تمام آن‌هایی که خواهان نابودی‌اش هستند همیشه پیروز می‌ماند.

موج بیداری اسلامی با رنگ بیشتری در حال احیا است

او درباره تحولات یمن، بحرین و دیگر جبهه‌های مقاومت اسلامی می‌گوید: موج بیداری اسلامی که با رنگی جدی‌تر مجدداً در حال احیا است، شیوخ دست نشانده و سران گماشته امپریالیسم میخواهند شیعه را در هر جای که هست نابود کنند، ولی ما در هر جایی که باشیم پیروز خواهیم شد. اما شیخ‌های کشورهای خلیج، ترسو و خائن هستند چرا که همیشه با آمریکا و اسرائیل همراه خواهند بود.

آخرین شهید لبنانی القصیر: آزادی «قدس» مقصد راه مدافعان حرم است

جنگ با تکفیری‌ها مخصوص شیعه و یا در میان سنی و شیعه نیست/باید امت واحده‌ای شویم تا مبارزات به انحراف نرود

پدر این شهید مدافع حرم حزب‌الله در خصوص اینکه برخی به دنبال القای این مفهوم هستند که جنگ تکفیری‌ها میان شیعه و سنی است، می‌گوید: بر ما واحب است که در برابر تکفیری‌ها امت واحده‌ای بشویم شیعه و سنی ندارد بر همه ما واجب است که ید واحدی باشیم و با فکر تکفیری بجنگیم این مبارزه فقط برای شیعه نیست میان شیعه و سنی هم نیست این فتنه را کشورهایی به پا می‌کنند که می‌خواهند مبارزات را به انحراف ببرند و شیعه و سنی را در مقابل هم قرار دهند.

/

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *