کسانی که در مجلس فاسد شده بودند را رد صلاحیت کردیم/ مردم کسانی را انتخاب کنند که گرسنگی کشیدند/ برخی رد صلاحیت شده‌ها آمدند و جواب شکایت خود را شنیدند

۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲:۲۳
کد خبر: ۵۹۵۵۹۱
دبیر شورای نگهبان،گفت: ما طبق بررسی‌های خودمان کسانی که در مجلس فاسد شده بودند را رد صلاحیت کردیم و آنهایی که فاسد نشده بودند را نگه داشتیم و هر کسی که در این فرآیند به شورای نگهبان شکایت کرد به شکایت آن رسیدگی کردیم.

//////به گزارش خبرنگار گروه سیاسی آیت‌الله احمد جنتی با حضور در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: من باید دست و پای مردم را ببوسم؛ مردمانی که ۴۱ سال است که در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر شده و عقب نشینی نمی کنند. مردم ما مقاومت کرده و با قدرت‌ها می‌جنگند و در نهایت قدرت‌ها را ذلیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه این انقلاب از ایام خداست؛ بیان داشت: این انقلاب دلیلی بر خداشناسی است لذا تمام قدرت‌ها سعی کردن این انقلاب را بشکنند اما آنها شکسته شدند و این انقلاب نشکست و خدا یار و یاور ماست.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه خدا امام(ره) را در پیروزی انقلاب اسلامی یاری کرد گفت: ما در حال حاضر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به کوری چشم دشمنان به کوری چشم ترامپ، آمریکا ،انگلیس ، اسرائیل و آل سعود جشن می گیریم.

وی بیان داشت: ما ایستاده‌ایم و عقب‌نشینی نخواهیم کرد علی‌رغم اینکه تحریم‌های علیه ملت اعمال شد.

وی تاکید کرد: دشمنان دست به تحریم، آدمکشی ،تخریب و هر چه که می توانستند انجام دادند اما قدرت اسلام بیشتر و بیشتر شد.

آیت الله جنتی در ادامه با اشاره به تفاوت راهپیمایی امسال با سال‌های گذشته گفت: ویژگی این راهپیمایی این است که امسال مردم می‌دانند که شرارت و رذالت آمریکا بیشتر شده است.

وی تأکید کرد: آمریکا از سوی دیگر موضوع معامله قرن را مطرح می کند تا فلسطین را نابود کند و از سوی دیگر روز به روز بر تحریم‌ها علیه ایران می افزاید لذا آمریکا خیال می کند که مردم ما می ترسند و عقب نشینی خواهد کرد.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: آمریکا خیال می‌کند فشار روزافزون علیه ایران، ایران را به زانو در می آورد اما مردم ما همواره می‌گویند که «می‌میرم اما ذلت نمی‌پذیریم».

آیت‌الله جنتی تاکید کرد: ما در زمینه انتخابات کار خودمان را کردیم و حالا نوبت مردم است.

وی ادامه داد: مردم کسانی را انتخاب کنند که گرسنگی کشیده و درد مردم را بدانند. مردم باید کسانی را انتخاب کنند که وقتی وارد مجلس می شوند فکر جیب‌شان نباشند و به فکر مردم شان باشند.

آیت‌الله جنتی تاکید کرد: مردم باید کسی را انتخاب کنند که راستگو باشند. مردم اگر دیدن نامزدی راست می‌گوید باید به آن رای بدهند اما اگر دیدند نامزدی دروغ می‌گوید نباید به آن رای دهند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اعتراض برخی گروه‌ها پیرو رد صلاحیت ها گفت: ما طبق بررسی های خودمان کسانی که در مجلس فاسد شده بودند را رد صلاحیت کردیم و آنهایی که فاسد نشده بودند را نگه داشتیم و هر کسی که در این فرآیند به شورای نگهبان شکایت کرد به شکایت آن رسیدگی کردیم.

آیت‌الله جنتی تاکید کرد: ما گفتیم کسانی که رد صلاحیت شدند شکایت خود را به شورای نگهبان ارسال کنند برخی که شکایت کرده بودند به شورای نگهبان آمدند و نشستن و جواب شکایت خود را شنیدند.

وی بیان داشت: مردم باید به نامزدهای راستگو و مومن انقلابی رای دهند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *