فانی زیر ذره بین مجلس/ اختلاف نظر دولت و مجلس بر سر طرح نظام رتبه بندی فرهنگیان

12:26 - 22 تير 1394
کد خبر: ۵۹۵۳۱
دسته بندی: سیاست ، گزارش و تحلیل
خبرگزاری میزان: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مجلس پیگیر عملکرد فانی برای اصلاح ساختار آموزش و پرورش است، گفت: نمایندگان در انتظار تقدیم طرح نظام رتبه بندی فرهنگیان برای اصلاح سیستم آموزشی کشور از سوی دولت به مجلس هستند.
فانی زیر ذره بین مجلس/ اختلاف نظر دولت و مجلس بر سر طرح نظام رتبه بندی فرهنگیان
عبدالوحید فیاضی در گفتگو با خبرنگار سیاسی میزان در مورد نحوه پیگیری عملکرد وزیر آموزش  و پرورش توسط نمایندگان مجلس اظهار کرد: مجلس فرصتی دوباره به وزیر آموزش و پرورش داد تا در این فرصت بتواند وزیر را ارزیابی کند ضمن اینکه فانی بتواند فرصتی داشته باشد که مناسبات داخلی بین مجلس و دولت را ترمیم کند.

نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از مواردی که نمایندگان مجلس از دولت انتظار دارند تسریع در روند تدوین، تصویب و اجرای طرح نظام رتبه بندی فرهنگیان تسریع است.

وی افزود: این طرح به سنجش صلاحیت حرفه ای فرهنگیان پرداخته و آنها را در زمینه کیفیت آموزشی ارتقا می بخشد و این در حالی است که دولت برخلاف نظر نمایندگان معتقد است که این طرح نیازی به تصویب ندارد ولی نمایندگان برای افزایش قابلیت اجرایی این طرح و عدم معطل ماندن آن بر ضرورت تصویب این طرح در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و صحن علنی اصرار دارند.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *