زمان بازگشت دانشجویان ایرانی از چین مشخص نیست/ تمام پرواز‌های رفت و برگشت ایران - چین به حالت تعلیق درآمد

11:23 - 15 بهمن 1398
کد خبر: ۵۹۳۲۰۸
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
سخنگوی سازمان هواپیمای کشوری از اعزام یک فروند هواپیما به چین برای بازگرداندن دانشجویان ایرانی خبر داد.

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد درباره اعزام هواپیما به چین برای بازگرداندن دانشجویان ایرانی اظهار کرد: صبح امروز شرکت هواپیمایی ماهان، یک فروند هواپیمای شرکت ماهان برای بازگردان تعداد ۷۰ دانشجوی ایرانی ساکن ووهان چین، به این کشور اعزام شده است.
 
وی افزود: در این پرواز تعدادی از پزشکان عفونی و تیم عملیات ویژه اورژانس حضور دارند و قرار است دانشجویان ایرانی ساکن ووهان با این پرواز به کشور بازگردند، اما زمان دقیق بازگشت دانشجویان فعلا مشخص نیست.
 
سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: تمام پرواز‌های رفت و برگشت ایران- چین شرکت هواپیمایی ماهان به حالت تعلیق درآمده است و اگر پروازی صورت می‌گیرد برای بازگرداندن مسافران ایرانی است که با هماهنگی وزارت بهداشت انجام می‌شود.
 
لازم به ذکر است که با شیوع ویروس کرونا در کشور‌های مختلف و اعلام وضعیت هشدار از سوی سازمان بهداشت جهانی عصر جمعه (۱۱ بهمن‌ماه) جلسه‌ای به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اطلاعات، کشور، امور خارجه، راه و شهرسازی و نمایندگان سایر دستگاه‌های ذیربط برگزار شد تا تمهیدات لازم برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا در کشور انجام و راهکار‌های مقابله با این ویروس بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
 
به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری پس از این جلسه پرواز‌های رفت و برگشت ایران - چین به حالت تعلیق درآمد و برای بازگشت مسافران ایرانی از چین تمهیدات لازم اندیشیده شد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *