«بورل» فردا برای نخستین بار به ایران می‌آید

۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸:۲۴
کد خبر: ۵۹۲۳۹۳
دسته بندی‌: سیاست
جوزف بورل هماهنگ‌کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، برای نخستین بار پس از تصدی این سمت فردا دوشنبه به ایران سفر می‌کند.

بورل فردا برای نخستین بار به ایران می‌آیدبه گزارش گروه سیاسی ، سید عباس موسوی،گفت: جوزف بورل هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا - که جانشین فدریکا موگرینی شده است - برای نخستین بار پس از تصدی این سمت فردا دوشنبه ۱۴ بهمن به ایران سفر می‌کند.

طبق گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، بورل در تهران با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و سایر مقامات ارشد کشورمان دیدار و رایزنی خواهد کرد.

سفر فردای مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران در شرایطی صورت می‌گیرد که روز سه‌شنبه ۲۴ دی سه کشور اروپایی انگلیس و آلمان و فرانسه با صدور بیانیه‌ای از فعال‌سازی فرایند «سازوکار حل اختلاف» و «مکانیسم ماشه» علیه ایران خبر دادند تا به نوعی تهران را تهدید کنند.

البته پس از آنکه ایران در برابر این تهدید اروپا به لاک دفاعی فرونرفت و تهدید آنها را با تهدید پاسخ داد، اروپایی‌ها عقب‌نشینی کردند؛ در همین راستا روز جمعه چهارم بهمن، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از تمدید بازه زمانی مکانیسم حل اختلاف در برجام خبر داد و اعلام کرد به دلیل پیچیدگی مسائل موجود، زمان بیشتری برای مکانیسم حل اختلاف نیاز است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *