وضعیت بی خانمانی در اروپا و آمریکا در آینه آمار

22:00 - 23 بهمن 1398
کد خبر: ۵۹۰۱۹۶
موضوع بی خانمانی و کارتن خوابی به یک معضل جهانی تبدیل شده که در کشور‌های توسعه یافته روندی صعودی پیدا کرده است.
بی خانمانی معضلی رو به رشد در اروپا و آمریکابه گزارش گروه بین الملل ، موضوع بی خانمانی و کارتن خوابی شهروندان در کشور‌های پیشرفته به یک معضل تبدیل شده است که با وجود آنکه این کشور‌ها ثروتمند‌تر می‌شوند، اما افراد کم درآمد، توانایی مالی خود را از دست داده و مجبور به زندگی در خیابان‌ها و یا اماکن عمومی می‌شوند.

یکی از این کشور‌ها آمریکا است که در معضل بی خانمانی روندی رو به افزایش دارد و به نظر می‌رسد که به یک بحران ناتمام تبدیل شده است.
 

بی خانمانی در آمریکا 


آمار‌ها و ارقام حاکی از آن است که شمار افراد بی خانمان در آمریکا از ۵۵۳ هزار نفر در سال ۲۰۱۸ به ۵۶۸ هزار بی خانمان در سال ۲۰۱۹ رسید.
 
این آمار رسمی است و اکثریت آن‌ها افراد  غیر سفید پوست بودند.‌
 
«ای بی سی» در گزارشی می‎گوید که شهروندان سیاه پوست آفریقایی درصد قابل توجهی از جمعیت بی خانمان‌ها را تشکیل می‌دهند.

واقعیت در مورد جامعه آمریکا آن است که جمعیت بی خانمان‌ها در این کشور روند صعودی دارد و مقامات این کشور باید اقدامی جدی برای رفع این بحران که از فقر نشات گرفته است، انجام دهند.

همچنین یک تحقیق نشان می‌دهد حدود ۲۱ درصد از سیاه پوستان در آمریکا که تابعیت آفریقایی دارند در فقر زندگی می‌کنند که بیش از میزان فقر در میان سفید پوستان است.

تجزیه و تحلیل داده‌ها نشان از آن دارد دلایلی مانند تبعیض، نابرابری در سیستم ارائه امکانات مسکن و ارائه خدمات بهداشتی می‌تواند در بی خانمانی آمریکایی آفریقایی تبار نقش اصلی بازی کنند.
 
مشکل اصلی بی خانمانی در آمریکا، فقدان مسکن ارزان قیمت است. براساس آمار‌های رسمی ۱۱ میلیون خانوار کم درآمد در آمریکا سالانه نیم یا بخش عمده ای از درآمد خود را صرف مسکن می‌کنند.

ایالت «کالیفرنیا» با ۷۸۶۷۶ بی خانمان در صدر شهر‌های دارای بالاترین نرخ رشد بی خانمانی قرار دارد و پس از آن «لس آنجلس» با ۴۹۹۵۵، «شیکاگو» با ۵۴۵۰، «هیوستون» با ۴۱۴۳ و «فونیکس» در ایالت «آریزونا» با ۶۲۹۸ بی خانمان در رده‌های بعدی قرار دارند.
 

بی خانمانی در فرانسه 

 
فرانسه هم مانند بسیاری از کشور‌های اروپایی طی یک دهه گذشته شاهد افزایش بی خانمان‌ها بوده که ناشی از بحران مالی جهانی است.

بر اساس گزارش موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه بیش از ۱۲ هزار نفر از شهروندان این کشور در خیابان‌ها شب را سپری می‌کنند.
 
به گزارش یورونیوز، در پایتخت فرانسه نیز در حدود ۴۶۳ هزار نفر زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

آمار‌ها نشان می‌دهند که در سال ۲۰۱۸، ۵۶۶ فرد بی خانمان در سراسر فرانسه جان باختند، بیش از ۱۰۰ نفر از این افراد تنها در شهر پاریس بودند.
 

 

بی خانمانی در انگلیس 


آمار و ارقام جدید همزمان با گزارش سالانه نشان می‌دهد که حداقل ۲۸۰ هزار نفر بی خانمان در سراسر انگلیس زندگی می‌کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که در میان هر ۲۰۰ شهروند انگلیسی یک نفر کارتن خواب وجود دارد و یا در خوابگاه‌ ها و اقامتگاه‌ های موقت زندگی می‌کند.

بنابر گزارش‎ها، در سراسر انگلیس ۸۶ هزار و ۱۳۰ خانواده در اواخر ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ در اسکان موقت زندگی می‌کردند.
 

بی خانمانی در آلمان 


دویچله وله می‌نویسد، بر اساس آمار جدید آلمان، شمار افراد بی خانمان در این کشور بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بی از ۴ درصد افزایش داشته است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *