سلطانی‌فر: همه اماکن ورزشی ما در کمک به سیل‌زدگان است

۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴:۴۵
کد خبر: ۵۸۷۵۰۷
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
وزیر ورزش و جوانان گفت: همه اماکن ورزشی ما در کمک به سیل‌زدگان است و تعدادی از اماکن ورزشی ما آسیب دیده که برآورد خسارت‌ها باید به فوریت انجام شود.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در جریان بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان در روستای سیتار محمود با اشاره به سیل اخیر که تردد را برای مردم منطقه با مشکل مواجه کرده است، اظهار داشت: بعد از وقوع سیل مسئولین استانی و کشوری تلاش کردند مراحل ابتدایی کمک‌رسانی را انجام دهند و ما هم در وزارت ورزش و جوانان تلاش کردیم که از ادارات کل استانی، فدراسیون‌های ورزشی و ٢٦٠٠ سازمان مردم نهاد جوانان سراسر کشور، کمک‌ها را جمع آوری کنیم.

وی ادامه داد: بخش اول کمک‌ها را توزیع کردیم و طی ٢٤ ساعت آینده از اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان پنج هزار تخته پتو و یک سری دیگر از اقلام می‌رسد، در تهران هم چند پایگاه جمع‌آوری کمک برپا کردیم و تا یک هفته، ۱۰ روز آینده کمک‌هایی را از طرف جامعه ورزش و سازمان‌های مردم نهاد به صورت مرتب ارسال می‌کنیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: همه دستگاه‌ها کمک می‌کنند. نیرو‌های نظامی و انتظامی در منطقه حضور گسترده دارند، وزارت راه و شهرسازی، جهاد سازندگی و همه دستگاه‌های اجرایی بنا به تأکید مقام معظم رهبری و رییس جمهور تلاش ویژه‌ای را انجام می‌دهند.

سلطانی‌فر گفت: با سیل وسیعی که در منطقه شاهد بودیم خوشبختانه هیچگونه خسارت جانی نداشتیم. بخش‌های دامی و کشاورزی مردم صدمه دیده که لازم است سازمان برنامه بودجه، ستاد مدیریت بحران کشور با کمک دستگاه‌های دیگر ارزیابی را سریعتر انجام دهند تا مشکلات مردم در تامین خسارت‌هایشان حل شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: طبق صحبت‌هایی که با مردم مناطق سیل‌زده داشتیم قول دادم که در کوتاهترین زمان ممکن ارزیابی خسارت‌ها انجام می‌شود. ابتدا با کمک‌های آنی و فوری و بعد با تلاش‌هایی که برای بازسازی زیرساخت‌ها، شبکه‌های ارتباطی و رساندن انرژی و همچنین برقراری ارتباط صورت می‌گیرد، بتوانیم نیاز‌های مردم را تأمین کنیم و زندگی مردم را به حالت عادی برگردانیم.

سلطانی‌فر تصریح کرد: استان‌های سیستان بلوچستان، کرمان و هرمزگان امکاناتشان را بسیج کردند. همه اماکن ورزشی ما در کمک به سیل‌زدگان است و تعدادی از اماکن ورزشی ما آسیب دیده که برآورد خسارت‌ها باید به فوریت انجام شود و بتوانیم بازسازی و در اختیار مردم بگذاریم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *