گزارش مواردی از آنفولانزای نوع B/ کشور در فاز همه گیری نیست

۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰:۰۱
کد خبر: ۵۸۷۰۳۵
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آنفولانزای این بار نوع B بوده و به یک پیک یا حتی در حد همه گیری فصلی نیز ممکن است بروز داشته باشد.

گزارش مواردی از آنفولانزای نوع B/ کشور در فاز همه گیری نیستکیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه ، با بیان اینکه روند بروز و ظهور ویروس آنفولانزا به صورت مستمر در وزارت بهداشت رصد می‌شود، گفت: آنفولانزای این بار نوع B بوده و به یک پیک یا حتی در حد همه گیری فصلی نیز ممکن است بروز داشته باشد.


جهانپور با تاکید بر اینکه کشور اکنون در فاز همه گیری آنفولانزا نیست، افزود: برای جلوگیری از اپیدمی در این حوزه هشدار‌های لازم داده شده است.


وی با بیان اینکه رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی جهت پایین آوردن احتمال و امکان انتقال و همچنین ریسک ابتلا لازم است، تصریح کرد: نهایتا ممکن است ما یک فاز یا پیک ابتلا به آنفولانزا از نوع B را تجربه کنیم حتی اگر وسیع‌تر شود در حد همه گیری فصلی نیز باشد.


سخنگوی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه روند آتی ابتلا یا همه گیری آنفولانزا قابل پیش بینی نیست، گفت: افراد باید آموزش لازم را ببینند و توجه بیشتری در رعایت نکات بهداشت فردی داشته باشد تا از ابتلا و انتقال آن جلوگیری شود.


وی با بیان اینکه آنفولانزا نوع A و B در تمام طول سال در کشور دیده می‌شود، تصریح کرد: در اپیدمی آنفولانزا در ماه قبل علاوه بر نوع A نوع B نیز دیده شده بود.


جهانپور با تاکید بر اینکه طبق بررسی‌های انجام شده و ثبت اطلاعات جدید غلبه آنفولانزای نوع B دیده می‌شود، گفت: در حال حاضر وزارت بهداشت با ارایه هشدار‌های لازم سعی دارد از همه گیری این ویروس جلوگیری کند.


وی تاکید کرد: اگر همکاری مردم وجود داشته باشد با رعایت نکات بهداشتی همه گیری نوع B را شاهد نخواهیم بود.


رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: طبق بررسی‌های انجام شده آمار فوتی‌های ناشی از ابتلا به آنفولانزا از آغاز مهرماه تا کنون ۱۱۰ نفر بوده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *