رسیدگی به پرونده‌های مسن، یکی از دغدغه‌های موجود در دستگاه قضایی

۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳:۵۰
کد خبر: ۵۸۵۶۰۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های موجود در دستگاه قضایی را رسیدگی به پرونده‌های مسن است، گفت: در کمسیون نقل و انتقالات مقرر شد تا زمان تعیین تکلیف پرونده‌ها در هر شعب هیچ گونه انتقال و جابجایی نیروی قضایی صورت نگیرد.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، نشست فصلی روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان چهارمحال و بختیاری درمحل سالن کنفرانس اداره کل دادگستری برگزار شد.

در این نشست احمدرضا بهرامی، رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری در سخنانی با اشاره به دستورالعمل ابلاغی ریاست قوه قضاییه در خصوص تعیین تکلیف پرونده‌های معوق اظهار کرد: این دستورالعمل در اجرای بند «د» ماده ۱۱۳ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور در ۹ ماده تنظیم و به منظور رفع اطاله دادرسی و تعیین تکلیف فوری پرونده‌های معوق به دادگستری‌های سراسر کشور ابلاغ شده است.

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری افزود: بر این اساس در دادگستری استان چهارمحال و بختیاری جلساتی با شورای معاونان دادگستری و مستشاران دادگاه‌های تجدید نظر برگزار تا ضمن بررسی و چگونگی اجرای این دستورالعمل نسبت تعیین بهره وری، متناسب با آمار عملکرد قضات اقدام شود.

وی یکی از دغدغه‌های موجود در دستگاه قضایی را رسیدگی به پرونده‌های مسن عنوان کرد و گفت: به منظور کاهش موجودی پرونده‌ها و تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های مسن، در کمسیون نقل و انتقالات مقرر شد تا زمان تعیین تکلیف پرونده‌ها در هر شعب هیچ گونه انتقال و جابجایی نیروی قضایی صورت نگیرد.

بهرامی در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان چهارمحال و بختیاری نیز بیان کرد: سرکشی و حضور مسئولان قضایی در زندان‌ها و رسیدگی به امورات زندانیان و نیز استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس به ویژه در پرداخت مهریه و جرایم مالی سبک می‌تواند در کاهش آمار زندانیان و حبس زدایی موثر باشد.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *