حذف فرانشیز زایمان با هدف کاهش آمار سزارین در کشور

12:28 - 18 تير 1393
کد خبر: ۵۸۴
دسته بندی: جامعه ، عمومی
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به بالا بودن آمار سزارین در کشور، برنامه های این وزارتخانه را برای کاهش سزارین و افزایش زایمان طبیعی اعلام کرد.

: معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به بالا بودن آمار سزارین در کشور، برنامه های این وزارتخانه را برای کاهش سزارین و افزایش زایمان طبیعی اعلام کرد.

به گزارش ، محمد حاجی آقاجانی با اعلام اینکه آمار سزارین در کشور غیرمنطقی بالا رفته است، گفت: برای این‌که بتوانیم آمار 54 درصدی زایمان به روش سزارین را در کشورمان پایین بیاوریم، باید برنامه‌های تشویقی در نظر بگیریم.

وی از حذف فرانشیز زایمان به عنوان یکی از این مشوق‌ها نام برد و گفت: مشوق دوم، بحث بازسازی بلوک های زایمان و و زایشگاه‌ها و ایجاد فضاهای اختصاصی برای مادران است.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مشوق سوم برای مادران زایمان بی درد است، افزود: بحث بعدی در راستای سیاست‌های تشویقی بسته زایمان طبیعی، توانمندسازی مادران در قالب برگزاری 8 جلسه آموزشی است.

وی از ایجاد صندوق ترویج زایمان طبیعی در قالب طرح تحول نظام سلامت خبر داد و افزود: از محل هدفمندی و زایمان‌هایی که انجام می شود، رقمی به این صندوق خواهد رفت. از محل این صندوق که زیر نظر روسای دانشگاه‌ها و بخش‌های زایمان قرار دارد، برای بازسازی زایشگاه‌ها، فرهنگ سازی و آموزش مادران استفاده می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *