میزان مددجویان کمیته امداد در سال ۹۸ چقدر است؟ /۹۷ هزار نفر در سال ۹۸ خودکفا شدند

8:17 - 16 دی 1398
کد خبر: ۵۸۳۸۰۱
مدیرکل مرکز خدمات مددکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: مددجویان کمیته امداد در وضعیت فعلی ۲ میلیون و ۶۳ هزار ۶۵۴ خانوار در قالب ۴ میلیون ۲۸۷ هزار و ۶۰۹ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند؛ که به عنوان کمک معیشت بگیران عادی و خانوار‌های شمول تبصره ۱۴ از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند.

مجید ملکشاهی، مدیرکل مرکز خدمات مددکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت وگو با خبرنگار حوزه جامعه ، درباره میزان مددجویان کمیته که از ابتدای سال جاری از حمایت کمیته خارج شده اند گفت: مددجویان کمیته امداد در وضعیت فعلی ۲ میلیون و ۶۳ هزار ۶۵۴ خانوار در قالب ۴ میلیون ۲۸۷ هزار و ۶۰۹ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند؛ که به عنوان کمک معیشت بگیران عادی و خانوار‌های شمول تبصره ۱۴ از خدمات امداد بهره‌مند هستند.

از ابتدای سال ۹۸ یک جمعیت ۹۷ هزار و ۳۲۴ خانواری توانمد شده اند

ملکشاهی در ادامه درباره میزان افرادی که از ابتدای سال ۹۸ به خود کفایی رسیده اند یا به دلایلی از تحت پوشش بودن کمیته خارج شده اند گفت: از ابتدای سال ۹۸ یک جمعیت ۹۷ هزار و ۳۲۴ خانواری تحت پوشش حمایت‌های کمیته امداد در قالب رویکرد‌های توانمندسازی و خروج آتی از حمایت کمیته امداد خارج شده اند که به دو دسته تقسیم می‌شوند.

۴۴ درصد توانمند شده های خارج شده از مددجویی کمیته امداد

مدیر کل مرکز خدمات مددکاری کمیته امداد در ادامه در توضیح دسته اول که از شمول کمیته خارج شده اند گفت: دسته اول افرادی بودند که در فضای توانمندسازی از شمول کمیته خارج شدند و افرادی بودند که یا در زمینه اشتغالشان شرایطی فراهم شده و با فراهم شدن شرایط درآمدزایی از نظر اقتصادی واجد شرایط خارج شدن از حمایت کمیته امداد بودند و یا بعضا خانواده‌هایی بودند که اعضای آن‌ها ازدواج کرند و در حوزه مسکن خدماتی برای آن‌ها تخصیص داده شده است و سرپرستشان با خدمات درمانی و حمایتی امداد بهبود پیدا کرده و اکرام امداد و فارق التحصیلان که در فضای توانمندی از حوزه حمایت کمیته خارج شدند از جمعیت ۹۷ هزار ۳۲۴ هزار خانواری کمیته این بخش ۴۴ درصد بوده اند.

۵۴ درصد خروج عادی از تحت پوششین کمیته

ملکشاهی در ادامه درباره بخش دوم افرادی که از تحت شمول کمیته خارج شدند نیز گفت: بخش دوم خانواده‌هایی بودند که خروج عادی داشته اند که به عنوان مثال شامل فوت بوده اند و یا حقوق بگیر مرکزی بودند و استحقاق آن‌ها رد شده است و... که این‌ها هم ۵۴ درصد خانواده‌ها را شامل می‌شوند.


برچسب ها: کمیته امداد

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *