کاهش ۶ درصدی بارش‌ها نسبت به سال گذشته/ بارش منفی در ۴ حوضه آبریز

۰۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰:۰۱
کد خبر: ۵۸۰۲۳۸
دسته بندی‌: اقتصاد ، اقتصاد ایران
بارش‌ها در ۴ حوضه آبریز نسبت به سال گذشته روند نزولی داشته و ارتفاع بارش‌ها تا سوم دی ماه ۹۸ به ۸۷ میلیمتر رسیده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، روند هفتگی بارش در حوضه‌های آبریز اصلی حاکی از آن است که از ابتدای سال آبی جاری تا سوم دی ماه ۹۸ ارتفاع بارش‌ها به ۸۷.۶ میلیمتر رسیده که نسبت به سال گذشته با کاهش ۶ درصدی روبرو بوده است.

بررسی‌ها حاکی از آن است که بارش‌ها در مدت ذکر شده نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله با افزایش ۳۴ درصدی و نسبت به میانگین ۱۱ ساله افزایش ۲۹ درصدی داشته است.

در حوضه آبریز خزر ارتفاع بارش‌ها به ۱۳۴.۷ میلیمتر رسیده که نسبت به سال گذشته کاهش ۲۱ درصدی و نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله کاهش ۳ درصدی داشته است.

حوضه‌های آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۱۵۸.۳ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته کاهش ۹ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۵۴ درصدی داشته است.

همچنین حوضه آبریز دریاچه ارومیه با ۵۸.۹ میلیمتر بارش با کاهش ۵۹ درصدی نسبت به سال گذشته و نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله با کاهش ۴۰ درصدی روبه‌رو بوده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد حوضه فلات مرکزی با ۵۲.۹ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با افزایش ۲۰ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۴۷ درصدی داشته است.

حوضه مرزی شرق در بین حوضه‌های آبریز با ۲۸.۶ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته رشد ۱۶۰ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۸۰ درصدی بارش داشته است.

حوضه‌های آبریز قره قوم با ۴۲.۷ میلیمتر بارش نسبت سال گذشته کاهش ۳۱ درصدی و نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله رشد ۲ درصدی داشته است.

 

کاهش ۶ درصدی بارش‌ها نسبت به سال گذشته/ بارش منفی در ۴ حوضه آبریزارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *