متروی تهران میزبان مهاجران در "جشن یلدای مهربانی"

۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹:۲۰
کد خبر: ۵۷۸۸۸۶
به مناسبت روز جهانی مهاجران و فرا رسیدن شب یلدا، برنامه "جشن یلدای مهربانی" در متروی تهران برگزار شد.

متروی تهران میزبان مهاجران در به گزارش گروه جامعه ، به مناسبت روز جهانی مهاجران و شب یلدا، ایستگاه متروی امام خمینی (ره) میزبان جمعی از مهاجران افغان مقیم تهران بود.

 این برنامه که به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و با شعار "تهران شهر دوستدار مهاجران" برگزار شد، گروهی از فعالان فرهنگی و هنری افغانستان با برپایی غرفه‌های متنوع فرهنگی در ایستگاه امام خمینی (ره) به معرفی فرهنگ مردم کشور همسایه شرقی پرداختند.

در برنامه جشن یلدای مهربانی نمایشگاه عکس و کتاب با موضوع زندگی و فرهنگ کشور افغانستان، معرفی خدمات و دستاورد‌های مهاجران مقیم، محصولات فرهنگی، صنایع دستی و پوشاک و هم چنین اجرایی موسیقی محلی در معرض تماشای مسافران مترو قرار گرفت.

گفتنی است، جشن یلدای مهربانی ۲۶ الی ۲۹ آذر۹۸ در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار شد.

همچنین با مشارکت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و موسسه هفت خوان، برنامه "جشن یلدا" در ایستگاه‌های منتخب مترو برگزار می‌شود.

دراین برنامه فرهنگی که با چیدمان سفره شب یلدا در ایستگاه‌های تجریش، ابن سینا، امام خمینی (ره)، میدان حضرت ولی عصر (عج) و ارم سبز برگزار می‌شود، مسافران مترو به استقبال شب یلدا و فصل زمستان می‌روند.

این برنامه ۳۰ آذر سالجاری از ساعت ۱۵ الی ۲۱ برگزار می‌شود.

در ایستگاه متروی کرج نیز  برنامه فرهنگی و هنری "تولد زمستان" برگزار می‌شود.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *