آمار دقیقی از واردات بی‌رویه گندم در دست نیست

13:12 - 12 تير 1394
کد خبر: ۵۷۸۷۹
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
خبرگزاری میزان: عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش یافته است، گفت: با توجه به میزان تولید و خرید تضمینی اما واردات همچنان ادامه داشته و میزان واردات بی رویه در سال جاری مشخص نیست.
آمار دقیقی از واردات بی‌رویه گندم در دست نیستعباس پاپی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی میزان با بیان اینکه میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان به نسبت مدت مشابه سال گذشته بیشتر بوده است، افزود: امسال به نسبت مدت مشابه حدود 5 درصد میزان خرید تضمینی دولت از کشاورزان افزایش یافته است.

وی در خصوص میزان واردات گندم از سوی وزارت جهاد در سال جاری دو میلیون تن اعلام شده است، گفت: میزان واردات هنوز مشخص نیست و وزارت جهاد کشاورزی نسبت به میزان مصرف این اما را اعلام کرده است، باید منتظر ماند تا پایان فصل برداشت فرا رسد و در آن زمان( شهریور ماه) میزان واردات مشخص خواهد شد.

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزان مصرف داخلی مشخص است، گفت: میزان مصرف سالیانه طبق سالهای گذشته مشخص است، بنابراین می توان میزان نیاز داخل را محاسبه کرد.

وی گفت: البته با توجه به اینکه در حال حاضر فصل برداشت مناطق گرمسیر مثل فارس و خوزستان آغاز شده اما مناطق سردسیر در آینده برداشت شان آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه اراضی دیم که قسمت اعظم اراضی کشور را شامل می شود در مناطق سردسیر و معتدل قرار دارد که هنوز فصل برداشتشان آغاز نشده است احتمالا میزان تولید در این مناطق بهتری خواهد بود زیرا بارندگی در این مناطق بیشتر است.

به گفته پاپی زاده در مجموع  باید منتظر ماند تا میزان تولید کاملا مشخص شود و بنابرآن میزان نیاز داخل را محاسبه کرد.   
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *