روی خوش بارش‌ها در دو حوضه آبریز/ ارتفاع بارش‌ها به ۸۳ میلیمتر رسید

۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰:۰۱
کد خبر: ۵۷۸۱۲۳
دسته بندی‌: اقتصاد ، اقتصاد ایران
بارش‌های کشور در ۲ حوضه آبریز فلات مرکزی و مرزی شرق روند روبه رشدی داشته و ارتفاع بارش‌ها به ۸۳ میلیمتر رسیده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، روند هفتگی بارش در حوضه‌های آبریز اصلی حاکی از آن است که از ابتدای سال آبی جاری تا تاریخ ۲۶ آذر ۹۸ ارتفاع بارش‌ها به ۸۳.۶ میلیمتر رسیده که نسبت به سال گذشته کاهش ۴ درصدی داشته است.

بارش‌ها در مدت ذکر شده نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله با افزایش ۴۴ درصدی و نسبت به میانگین ۱۱ ساله افزایش ۳۲ درصدی داشته است.

در حوضه آبریز خزر ارتفاع بارش‌ها به ۱۳۴ میلیمتر رسیده که نسبت به سال گذشته کاهش ۱۲ درصدی و نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله افزایش ۲ درصدی داشته است.

حوضه‌های آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۱۵۱ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته کاهش ۱۰ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۷۱ درصدی داشته است.

همچنین حوضه آبریز دریاچه ارومیه با ۵۸.۹ میلیمتر بارش با کاهش ۵۴ درصدی نسبت به سال گذشته و نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله با کاهش ۳۵ درصدی روبه‌رو بوده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد حوضه فلات مرکزی با ۴۹.۸ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با افزایش ۲۰ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۵۹ درصدی داشته است.

حوضه مرزی شرق در بین حوضه‌های آبریز با ۲۳.۲ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته رشد ۱۴۷ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۷۱ درصدی بارش داشته است.

حوضه‌های آبریز قره قوم با ۴۰ میلیمتر بارش نسبت سال گذشته کاهش ۳۱ درصدی و نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله رشد ۹ درصدی داشته است.

روی خوش بارش‌ها در دو حوضه آبریز/ ارتفاع بارش‌ها به ۸۳ میلیمتر رسیدارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *