فاصله حرکت قطار‌های خط ۳ مترو تهران کاهش یافت

۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰:۲۷
کد خبر: ۵۷۷۸۴۹
نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، از کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در خط ۳ متروی تهران خبر داد.

کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در خط ۳ متروی تهرانبه گزارش گروه جامعه ، فرنوش نوبخت،نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، با اشاره به اینکه این شرکت از آبان ماه ۱۳۹۶ به عنوان بزرگترین شرکت در زمینه حمل و نقل ریلی درون شهری کشور همواره سعی کرده است تا با برنامه ریزی مناسب بهترین امکانات و خدمات را به شهروندان و مسافران خود ارائه دهد گفت: پیش از این سرفاصله حرکت قطار‌ها در خط ۳ متروی تهران هر ۷ و نیم دقیقه یک قطار بود که از ۹ آذر ماه ۹۸ به ۷ دقیقه یک قطار کاهش یافت.

وی افزود: کاهش سر فاصله حرکت قطار‌ها در خطوط مترو، شهروندان تهرانی را ترغیب به استفاده بیشتر از این ناوگان ریلی درون شهری شده و شاهد افزایش روز افزون مسافر هستیم.

نوبخت تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی و آلودگی هوا، با استفاده از حداکثر توان تا جایی که محدودیت‌ها و شرایط فنی امکان داشته است این زمان را کاهش دادیم تا شهروندان بتوانند از این خط مانند سایر خطوط برای سفر‌های درون شهری خود استفاده نمایند.

وی با اشاره به اینکه خط ۳ متروی تهران یکی از خطوط اصلی حمل و نقل ریلی است که از شمال تا جنوب پایتخت کشیده شده و با ۳۷ کیلومتر طول دارای ۲۷ ایستگاه است گفت: ایستگاه‌های این خط از جنوب به شمال عبارتند از: آزادگان، نعمت آباد، عبدل آباد، شهرک شریعتی، زمزم، جوادیه، راه آهن، مهدیه، منیریه، تئاتر شهر، میدان حضرت ولیعصر (عج)، میدان جهاد، میرزای شیرازی، شهید بهشتی، سهروردی، شهید قدوسی، شهید صیاد شیرازی، خواجه عبدالله انصاری، شهید زین الدین، میدان هروی، حسین آباد، نوبنیاد. شهید محلاتی و ایستگاه قائم فعالیت می‌کنند. این خط در ایستگاه مهدیه با خط هفت، در ایستگاه تئاتر شهر با خط چهار، در ایستگاه میدان حضرت ولیعصر (عج) با خط شش و در ایستگاه شهید بهشتی با خط یک تقاطع دارد.

وی خاطرنشان کرد: افزایش خدمات رسانی با کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در خطوط مترو همچنان در دستور کار شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه قرار دارد.

نوبخت در پایان با اشاره به شلوغی ایستگاه‌های تقاطعی گفت: ما در ایستگاهی همچون دروازه دولت که با خطوط یک و چهار تقاطع دارد روزانه شاهد حجم بالایی از مسافر هستیم این در حالیست که حجم زیادی از شهروندان از طریق ایستگاه امام خمینی (ره) که با خطوط یک و دو تقاطع دارد و ما قبل ایستگاه دروازه دولت قرار دارد و ایستگاه شهید بهشتی که با خطوط یک و سه تقاطع دارد مسافرانی را به ایستگاه دروازه دولت می‌رساند همین امر موجب شده تا روزانه ایستگاه دروازه دولت با تعداد زیادی از مسافران رو برو شود و برای جلوگیری از اختلال در سرویس دهی درایستگاه‌های تقاطعی همراهی بیشتر شهروندان و مسافران را می‌طلبد که برخی از مواقع توسط بعضی از مسافران مانع بسته شدن در قطار نشوند تا اختلالی در حرکت قطار‌ها ایجاد نشود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *