کتاب با موضوع زندگی «ائمه معصومین(ع)» برای قشر نوجوان بسیار کم است

16:46 - 29 ارديبهشت 1399
کد خبر: ۵۷۶۷۶۸
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
نویسنده کتاب «ماه غریب من» گفت: کتاب‌هایی که به زندگی «ائمه معصومین(ع)» پرداخته و به شکل مستند نوشته شده باشند بسیار کم هستند، همین امر سبب شد تا کتابی مستند اما با زبان کودکانه نوشته و توسط «انتشارات به نشر» به مخاطبان ارائه دهم.
مجید ملامحمدی در گفت‌وگو با پیرامون ضرورت نگارش کتاب «ماه غریب من» گفت: کتاب‌هایی که در مقطع کودک و نوجوان به زندگی «امام رضا (ع)» پرداخته و به صورت مستند نوشته شده باشند بسیار کم هستند، همین امر سبب شد تا کتابی مستند اما با زبان کودکانه نوشته و توسط «انتشارات به نشر» به مخاطبان ارائه دهم.

 وی در همین راستا ادامه داد: کتاب «ماه غریب من» تا کنون توانسته به چاپ نهم برسد همچنین امسال این کتاب به زبان عربی ترجمه شد و مترجم آن نیز یکی از مترجمان برجسته عراقی بود، کتاب «ماه غریب من» با طراحی و صفحه بندی متفاوتی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. 
مستندات شیعه الگوی نگارش کتاب‌های کتاب «ماه غریب من» شد/ روایتی ساده و دلنشین از زندگینامه «امام رضا (ع)»
ملا محمدی بااشاره علل نوشتن کتاب «ماه غریب من» بیان کرد: این کتاب را من با توجه به علاقه‌های خودم نوشته بودم، اما انتشارات به نشر با من تماس گرفتند و از من خواستند تا کتاب را در این انتشاراتی به چاپ برسانم. 

وی به نحوه نگارش کتاب «ماه غریب من» اشاره و اظهار کرد: کتاب «ماه غریب من» به زبانی ساده و گویا نوشته شده و بر اساس مستندات تاریخی به رشته تحریر در آمده است، این کتاب در قالب یک رمان نوشته شده تا بتواند جذابیت‌های لازم برای جلب نظر مخاطبان نوجوان را داشته باشد.

این نویسنده کتاب پیرامون مضمون کتاب «ماه غریب من» ابراز کرد:  کتاب «ماه غریب من» از زمان قبل از تولد «امام هشتم (ع)» شروع و تا امامت و بردن اجباری ایشان به مرو ادامه دارد، همچنین داستان ولایت عهدی و شهادت این امام بزرگوار نیز در کتاب «ماه غریب من» بیان شده است، من تلاش کردم کاری تاریخی و دقیق را به رشته تحریر در آورم و تاریخ زندگی و سیره اخلاقی این امام بزرگوار را با اتکا به مستندات و منابع تاریخی برای نوجوانان بیان کنم.

نویسنده کتاب «شاه فراری شد» پیرامون اهمیت نگارش کتاب درباره زندگی «ائمه معصومین (ع)» تصریح کرد: معتقدم برای نگارش کتاب در مورد «ائمه معصومین (ع)» باید بر اساس مستندات شیعه اقدام به نگارش کرد و این کار را با توجه به پرداخت‌های داستانی که مناسب دوره‌های سنی مخاطب نوجوانان است می‌توان نوشت.

مستندات شیعه الگوی نگارش کتاب‌های کتاب «ماه غریب من» شد/ روایتی ساده و دلنشین از زندگینامه «امام رضا (ع)»
ملامحمدی به جایگاه کتاب «ماه غریب من» در جشنواره رضوی اشاره و ابراز کرد: این کتاب در جشنواره رضوی شرکت و توانست به عنوان کتاب برتر در این جشنواره شناخته شود، «ماه غریب من» همچنین به عنوان یکی از منابع شش‌گانه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی معرفی شده است.

وی در مورد فصل‌های نوشته شده در کتاب «ماه غریب من» و عناوین آن‌ها اشاره و بیان کرد: «ماه غریب من» در چهار فصل نوشته شده که بهشت مدینه، هشتمین آسمان، سفر به سرزمین غربت و سرانجام، تنهایی و .... تکتم، مقام این کودک، تولد آفتاب، پرواز پدر، ماجرای شمع، بیعت، آتش دوزخ، نیاز مرد خراسانی، خنده کعبه، کوچ ناگوار، آخرین دیدار، داروی نایاب، قافله در نیشابور، قبر هارون، قصه ولایتعهدی و ... از جمله عناوین داستان‌های مطرح شده در این چهار فصل هستند.

 مهدي السيد أحمد الطاهر
|
Saudi Arabia
|
۰۵:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
0
0
سلام و رحمت و برکات خداوند بر شما باد.
من دکتر السید مهدی السید احمد آل طاهر هستم متخصص روانشناسی میخواهم اطلاعاتی در رابطه با زندگی ائمه در دوران کودکی جمع آوری کنم.
شما اطلاع در این زمینه به من کمک کند...
لطفاً بهترین سلام های مرا بپذیرید.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *