بازدید رئیس دادگستری شهرستان البرز از زندان مرکزی قزوین

۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹:۵۳
کد خبر: ۵۷۱۲۸۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس دادگستری و قضات دادگستری شهرستان البرز در راستای کاهش جمعیت کیفری و حبس‌زدایی از زندان مرکزی قزوین بازدید کردند و پرونده مددجویان این شهرستان را مورد بررسی قرار دادند.

بازدید رئیس دادگستری شهرستان البرز از زندان مرکزی قزوینبه گزارش گروه حقوقی و قضایی ، محمود محمودخانی در راستای کاهش جمعیت کیفری و حبس‌زدایی از زندان مرکزی قزوین بازدید کردند و پرونده مددجویان این شهرستان را مورد بررسی قرار دادند.

محمودخانی در جمع مددجویان شهرستان البرز گفت: بر این باوریم که زندان راه حل مناسبی برای اصلاح فرد به خصوص در مواردی که شخص از روی غفلت و ناآگاهی مرتکب جرمی شده، نیست زیرا زندانی شدن مشکلات و مسائل متعددی را هم برای فرد زندانی و به تبع آن خانواده آنها در پی دارد.

وی ادامه داد: ضروری است همه ما با تأسی از سیره و رفتار پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص)، در رفتار‌ها و برخورد‌های خود در مواجهه با زندانیان و رسیدگی به مشکلات آنان طوری عمل کنیم که توانسته باشیم تا حدی زیادی از آثار مخرب حبس کاسته و آلام و درد‌های آنان تا حدودی تسکین یابد.

این مقام قضایی تاکید کرد: مطالبه رهبر معظم انقلاب در خصوص تحقق سیاست کاهش جمعیت کیفری و حبس‌زدایی و نیز بخشنامه ریاست قوه قضاییه برای ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری، باعث شده تا این سیاست به یک نهضت عمومی در دستگاه قضایی استان تبدیل شود و دادگاه‌های تالی و عالی، دادسراها و حتی زندان‌ها، تمام تلاش خود را برای کاهش تعداد زندانیان آغاز کنند.

محمودخانی ضمن اعلام برنامه مستمر و هدفمند در بازدید از زندان توسط قضات دادگستری شهرستان البرز خاطرنشان کرد: سیاست کاری و اولویت دستگاه قضا در استان قزوین کاهش جمعیت کیفری است و این بازدید‌ها می‌تواند کاهش جمعیت کیفری زندان ها را تسریع بخشد و بدون شک استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس به ویژه در جرایم غیرعمد در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها نقشی اساسی دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *