شرکت‌های حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا تشکیل می‌شود

۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵:۳۵
کد خبر: ۵۷۱۲۷۲
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برای ارتقای بهره‌وری و افزایش رضایتمندی ذینفعان از جمله رانندگان، شرکت‌های حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا تشکیل می‌شود.
شرکت‌های حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا تشکیل می‌شودبه گزارش گروه اقتصاد به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، در این اطلاعیه نحوه فعالیت و بهره برداری از شرکت‌های حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا برای تصدی عملیات حمل و نقل جاده‌ای کالا با رویکرد استفاده حداکثری از فناوری‌های نوین سیستم‌های هوشمند مشخص شده است.

اینگونه شرکت‌های هوشمند در قالب یک شرکت حمل و نقل بین شهری کالا دارای مجوز‌های فعالیت سراسری، بازارگاه الکترونیکی حمل بار، احراز شرایط و الزمات فعالیت مندرج در ضوابط مربوطه تشکیل خواهند شد.

بر این اساس شرکت‌های حمل و نقل هوشمند متعهد خواهند شد، ظرف مدت حداکثر ۶ ماه از تاریخ اخذ مجوز فعالیت خود نسبت به ایجاد و بهره برداری از مرکز مانیتورینگ کنترل ناوگان، نصب سامانه هوشمند تعیین موقعیت و ردیابی خودرو ناوگان و سامانه مدیریت سرعت و عملکرد رانندگان اقدام کنند.

متقاضیان تشکیل این گونه شرکت‌ها می‌توانند در خواست خود را به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان محل تاسیس شرکت حمل و نقل سراسری ارایه کنند که در صورت احراز شرایط تعیین شده، مجوز فعالیت صادر خواهد شد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *