رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

سردار سلیمانی: بسیج در پاسداری از انقلاب کارنامه درخشانی دارد

8:50 - 03 آذر 1398
کد خبر: ۵۷۰۴۰۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در صحن علنی امروز مجلس گفت: بسیج در ۴۰ سال گذشته در انجام رسالت و پاسداری از انقلاب و پاسخگویی به ضرورت‌های نظام و ملت کارنامه بسیار درخشان و عملکرد گسترده و متنوعی دارد.
سردار سلیمانی: بسیج در پاسداری از انقلاب کارنامه درخشانی داردبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی ، سردار غلامرضا سلیمانی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته بسیج گفت: بسیج در ۴۰ سال گذشته در انجام رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی و پاسخگویی به ضرورت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ و انقلابی ایران کارنامه بسیار درخشان و عملکرد گسترده و متنوعی را دارد.
 
سردار سلیمانی با بیان اینکه پرداختن به همه زوایای کارنامه بسیج امکان پذیر نیست، بین داشت: با این حال باید یاد کنیم از فداکاری‌ها، جانبازی‌ها و ایثارگری بسیجیان عزیز در طول ۸ سال دفاع مقدس در میادین نبرد که در این راستا ۹۲ هزار شهید بسیجی تقدیم انقلاب اسلامی و میهن اسلامی شد.
 
وی افزود: سازمان بسیج در طول ۸ سال دفاع مقدس ۹۲ هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرد و ده‌هاهزار جانباز و آزاده و با حدود میلیون‌ها نفر رزمنده در میدان نبرد توانست تهدید و چالش بزرگ بر سر راه نظام جمهوری اسلامی را به یک فرصت تاریخی و سازنده تبدیل کرد و به تعبیر مقام معظم رهبری یک گنجینه تمام نشدنی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بین داشت: حضور بسیج در میدان‌های نبرد توانست تفکر علوی و عاشورایی را وارد اتاق‌های جنگ کند و مکتب دفاعی انقلاب اسلامی از درون دفاع مقدس متولد شود و امروز نسخه حضور مردمی فرزندان ملت ایران در میادین نبرد به شکل‌گیری بسیج در کشور‌های اسلامی نظیر عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، یمن تبدیل شده و ما شاهد باروری شجره طیبه بسیج در سایر بلاد اسلامی هستیم.

سلیمانی ادامه داد: در سال‌های گذشته هر گاه ضرورت ملی در پیش روی ملت ایران و مسئولان نظام جمهوری اسلامی بوده باز هم بسیج توانسته نسخه بی‌بدیل عمل راهبردی و وسیعی را در سرلوحه کار خود قرار دهد و وارد میدان شود. واکسیناسیون فلج اطفال در دهه ۸۰ از نمونه‌های این کار است. اگر ما توانستیم فلج اطفال را در کشور ریشه کن کنیم در سایه همین امر صورت می‌گیرد.

سلیمانی اظهارداشت: تقارن ۴۰ سالگی بسیج با بیانیه گام دوم رهبری رسالت بسیج را وارد مرحله جدیدی از حیات انقلاب کرد. آنچه در کانون توجه بسیج است تحول و ایجاد رویکرد‌های نو در برنامه‌های بسیج در سراسر کشور و فعال کردن همه رده‌های بسیج در روستا‌ها و مناطق عشایری است.

سلیمانی با بیان اینکه بسیج دارای ۱۹۰ هزار رده، ۶۰ هزار واحد دانش آموزی و ۴۰ هزار کانون قشری و حوزه‌های مقاومت خواهر و برادر است، یادآور شد: بسیج توانسته در اقتصاد مقاومتی هم نقش آفرینی کند. سال گذشته مصادف با چهلمین سالگرد انقلاب ۴۰ هزار پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی مورد بهره برداری قرار گرفت. همچنین ۱۲ هزار صندوق قرض‌الحسنه در مساجد توسط مردم تاسیس شده که تا پایان سال به ۲۰ هزار صندوق افزایش می‌یابد.
 
وی افزود: اگر هر صندوق قرض‌الحسنه در هر ماه دو مورد اشتغال ایجاد کند ما تنها از ناحیه صندوق‌های قرض‌الحسنه در سال می‌توانیم ۲۴۰ هزار شغل در کشور ایجاد کنیم.

سلیمانی بیان داشت: طرح جهاد روشنایی که تفاهم نامه آن با وزارت نیرو، سازمان برنامه بودجه، کمیته امام وسازمان بهزیستی امضا شد هدفگذاری ۲۰ هزار نیروگاه خورشیدی با تسهیلات قرض‌الحسنه را برای خانواده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی دنبال می‌کند که هر سال ۲۰ هزار به این آمار اضافه خواهد شد و در طول برنامه‌ای که پیش‌بینی شده با احداث ۱۰۰ هزار واحد نیروگاه ۵ کیلوواتی ۵۰۰ مگاوات به جریان تولید برق کشور افزوده خواهد شد و محلی برای درآمد خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پیش‌بینی و جاری و ساری خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: تشکیل گروه‌های جهادی و حضور این گروه‌ها در محرومیت‌زدایی، سازندگی و امدادرسانی از اقدامات اثرگذار و تاکتیکی است که توانسته در بعضی مواقع اثرات راهبردی برای میهن اسلامی داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه ۶۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده تعمیر و تکمیل و در اختیار مردم قرار گرفت، افزود: احداث ۳۵۰۰ واحد مسکونی در دستور کار بسیج قرار دارد که بخشی از آن‌ها تکمیل شده و بخشی دیگر در حال تکمیل شدن است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به طرح‌های بسیج در حوزه کشاورزی اشاره و اظهار کرد: در طرح همگام با کشاورز اقدامات لازم برای تولید ۵ محصول راهبردی کشاورزی یعنی گندم، جو، برنج، ذرت، کلزا در استان گیلان صورت گرفته است و ۳ هزار مهندس کشاورزی برای اجرای این طرح در همه کشور توجیه شده اند. اجرای این طرح تحولی شگرف در تولید محصولات غذایی ایجاد می‌کند.

سلیمانی با بیان اینکه تشکیل اطلس جهادی برای تمام جهادگران در ابعاد مختلف و گروه‌های پزشکی جهادی، تاثیرات مناسبی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و پزشکی داشته است، گفت: احداث ۸۰ بیمارستان صحرایی، حدود ۴۲۵ تیم تک تخصصی و فوق تخصصی، ارائه خدمات به زائران اربعین و ۱۶ میلیون نفر با هزینه‌ای حدود یکصد میلیارد تومان در سال‌های ۹۷ و ۹۸ توسط بسیج انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: بسیج می‌تواند در سال‌های پیش رو و همگام با صدور بیانیه گام دوم انقلاب، در همه عرصه‌های علم و فناوری، اقتصاد مقاومتی و اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری و برقراری امنیت باشد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، تاکید کرد: در راستای دفاع و امنیت مردمی، ۲۰۰۰ گردان بیت‌المقدس تشکیل شده که ۱۰۰۰ گردان با رویکرد امنیتی، ۵۰۰ گردان با رویکرد امداد و نجات و ۵۰۰ گردان با رویکرد دفاعی فعالیت می‌کنند. همچنین ۵۰۰ هزار نفر از بسیجیان با این سازوکار خدمت‌رسانی می‌کنند.

سردار سلیمانی اظهار داشت: اگر در حوادث اخیر هم نیاز بیشتری پیدا می‌کردیم، بسیج اعلام آمادگی کرده بود.

وی بیان کرد: تعامل و هم‌افزایی با مجلس و دستگاه‌های دولتی در نظام، جزو اولویت‌های سازمان بسیج است. در این راستا در بُعد کاهش آسیب‌های اجتماعی، تفاهمنامه‌هایی با وزارت کشور امضاء کرده‌ایم؛ رفع آسیب‌های اجتماعی در دستور کار بسیج قرار گرفته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در این راستا به عنوان پایلوت، اردوگاه بازپروری معتادان متجاهر در تهران را تحت پوشش قرار داده‌ایم و قصد داریم اردوگاه‌هایی در استان‌های قم، اصفهان، مشهد و شیراز نیز افتتاح کنیم.

سردار سلیمانی تأکید کرد: بسیج اعلام آمادگی می‌کند در خدمت همه مسئولان نظام مقدس بوده و هرگونه نقش‌آفرینی که نظام مطالبه کند، انجام دهد.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *