سه چهارم کودکان آمریکایی قربانی تیراندازی‌های جمعی

۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰:۰۱
کد خبر: ۵۷۰۲۶۸
یک نظرسنجی نشان می‌دهد حداقل سه چهارم کودکان آمریکایی در تیراندازی‌های جمعی جان خود را از دست می‌دهند.
سه چهارم کودکان آمریکایی قربانی تیراندازی‌های جمعیبه گزارش گروه بین الملل ، نتایج تحقیقات جدید پایگاه Everytown for Gun Safety نشان داده است حداقل سه چهارم کودکانی که در تیراندازی‌های جمعی جان خود را از دست می‌دهند در یک حادثه مرتبط با خشونت‌های خانگی کشته می‌شوند.

یافته‌های این تحقیق روایتی در خصوص خشونت‌های تسلیحاتی است که اغلب با پوشش رسانه‌ها تحریف می‌شوند و تمایلی به بازتاب برخی از جنایات خشونت آمیز ندارند.

گزارش سرویس تحقیقاتی غیر حزبی کنگره آمریکا نشان می دهد حوادث مربوط به تیراندازی جمعی اعضای خانواده مانند سایر حوادث تیراندازی توجه رسانه‌ها یا نگرانی عموم را به خود جلب نمی‌کند.

در این گزارش آمده است، در برخی موارد پوشش رسانه‌ای (تیراندازی جمعی اعضای خانوده) به صورت پراکنده بوده، شاید یک یا دو مقاله در روزنامه محلی و غالباً با پوشش دادن بسیار کم و نه در سطح کشور.

این در حالی است که نتایج گزارش این پایگاه نشان می‌دهد این نوع از قتل‌ها به مراتب متداول‌تر از آن حوادثی است که رسانه‌ها به آنان پرداخته اند.

داده‌های این پایگاه اطلاعاتی نشان می‌دهد که بیش از ۶۰ درصد از تیراندازی‌هایی جمعی در آمریکا که طی یک دهه گذشته رخ داده کاملاً در یک خانه شخصی رخ داده است. ۱۰ درصد از سایر تیراندازی‌های جمعی بخشی در خانه شخصی و بخشی دیگر در اماکن عمومی رخ داده است.

بر اساس این تحقیق، تیراندازی جمعی به عنوان عاملی برای قتل دستکم چهار قربانی بدون در نظر گرفتن عامل تیراندازی به شمار می‌آید.

نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که طی یک دهه گذشته در آمریکا ۱۹۴ مورد تیراندازی جمعی به ثبت رسیده که ۱۱۲۱ نفر کشته شدند و بیش از یک چهارم قربانیان کودک بودند؛ در این تیراندازی‌ها ۸۳۶ نفر زخمی شدند.
 

نیوزویک گزارش داد، دست کم ۵۴ درصد از تیراندازی‌های جمعی مربوط به خشونت‌های خانگی بوده و این بدان معناست که دست کم یکی از قربانیان شریک فعلی یا اسبق عامل تیراندازی بوده است. ۷۹ درصد از تیراندازی‌های جمعی در میان اعضای خانوداه در خانه رخ می‌دهد و ۱۳ درصد از تیراندازی‌ها تا حدی در یک خانه شخصی اتفاق می افتد.
.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *