بیش از ۲۶ هزار مورد بازرسی از سطح بازار انجام شد

۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳:۰۱
کد خبر: ۵۶۹۶۷۴
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
آمار بازرس‌های انجام گرفته توسط بازرسان سازمان حمایت، صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و همچنین بازرسی اصناف در روز سوم اجرای طرح تشدید بازار در سطح کشور منتشر شد.

به گزارش گروه اقتصاد به نقل از شاتا، تا روز دوشنبه این هفته در مجموع ۲۶ هزار ۸۵۳ مورد بازرسی در سطح کشور در بخش عرضه انجام شده است.

در همین راستا برای ۲ هزار ۴۳۳ متخلف صنفی پرونده تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی هر یک از استان‌ها ارسال شده است.

بنا بر این گزارش روز دوشنبه بازرسان سازمان حمایت و بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ۱۴ هزار ۶۳۰ مورد بازرسی انجام داده و برای یک هزار و ۶۰۹ واحد صنفی و خدماتی گزارش تخلف به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد ریال صادر کرده اند.

همچنین در این روز آمار بازرسی‌های اتاق اصناف در سطح کشور ۱۲ هزار ۲۲۳ مورد اعلام شده که موجب تشکیل پروند برای ۸۲۴ واحد صنفی با ارزش ریالی بالغ بر ۶ میلیارد و ۱۸۵ میلیون ریال بوده است.

در مجموع طی ۳ روز نخست اجرای طرح تشدید بازرسی در سطح کشور، بازرسان سازمان حمایت و سازمان‌های صمت استان‌ها و همچنین بازرسان اصناف با ۶۷ هزار ۶۵۰ مورد بازرسی برای ۵ هزار و ۱۷۹ متخلف به ارزش ۵۰ میلیارد و ۷۲۷ میلیون ریال تشکیل پرونده داده و مراتب را حهت بررسی‌های بعدی به تعزیرات حکومتی ارجاع نموده اند.

شایان ذکر است، همزمان با تغییر نرخ بنزین در کشور و در راستای جلوگیری از افزایش قیمت انواع کالا و خدمات در سطح عرضه، طرح تشدید بازرسی با همکاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسی سازمان‌های صمت استان ها، بازرسی اصناف و همچنین تعزیرات حکومتی در حال اجراست و با هرگونه تخلف گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه به طور جدی برخورد می‌شود.

گفتنی است، آمار بازرسی‌های انجام گرفته به صورت روزانه، منتشر می‌شود و همچنین مردم عزیر کشورمان در صورت برخورد با هرگونه تخلف صنفی به ویژه در حوزه گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه می‌توانند شکایات خود را به ۴ روش حضوری، تلفن ۱۲۴، سامانه ثبت شکایت ۱۲۴ و آپلیکیشن آپ به اطلاع مراجع نظارتی جهت بررسی‌های لازم برسانند.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *