روایت یک معترض جلیقه زرد از نابینایی بر اثر شلیک پلیس فرانسه

13:42 - 29 آبان 1398
کد خبر: ۵۶۹۵۵۲
همزمان با گذشت یک سال از آغاز تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه و با وجود ادعای مقامات فرانسوی مبنی بر کاهش دامنه این تظاهرات، اما اکنون آتش نشانان فرانسوی نیز برای پیوستن به این جنبش ضد سرمایه‌ داری اعلام آمادگی کرده‌اند.

پیوستن آتش‌نشانان فرانسوی به جلیقه زردها/شکایت علیه خشونت پلیس فرانسهبه گزارش گروه بین الملل ؛ یکی از معترضان جلیقه زرد در فرانسه که در جریان این تظاهرات نابینا شده، قصد دارد علیه پلیس این کشور شکایتی را تنظیم کند.

این معترض فرانسوی به تازگی از سوی پلیس این کشور هدف قرار گرفته و یکی از چشمان خود را از دست داده است.

«مانوئل» در جریان پنجاه و سومین تظاهرات جلیقه زرد‌ها هدف نارنجک پلیس فرانسه قرار گفته و چشم خود را از دست داده است.

این معترض فراسوی می‌گوید "مطمئن است که از سوی پلیس هدف قرار گرفته و شاهد اقدامات خشونت‌بار آن‌ها در جریان تظاهرات بوده است."

بیشتر بخوانید:

 

در حالی که مقامات فرانسوی مدعی پایان یافتن جنبش جلیقه زرد‌ها در این کشور هستند، اما آتش‌نشانان در این کشور برای پیوستن به جنبش جلیقه زرد‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.

رئیس اتحادیه آتش نشانان جنوب فرانسه می‎گوید که آتش نشانان حرفه‌ای فرانسه به دنبال برپایی تظاهرات اعتراض آمیز علیه سیاست‎های دولت این کشور هستند.

وی می‎افزاید که این اعتراضات و مجموعه‌ای از اقدامات ضد دولتی در هفته نخست دسامبر آغاز می‌شود.

براساس این بیانیه، بسیاری از آتش نشانان در فرانسه قصد دارند به جنبش جلیقه زرد‌ها بپیوندند.

اعتراض‎های گسترده در فرانسه روز ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۸ (۲۶ آبان ۱۳۹۷) در اعتراض به سیاست‌های دولت امانوئل مکرون آغاز و اکنون این جنبش وارد دومین سال خود شده است..

پلیس فرانسه در جریان این اعتراض‌های سراسری همواره برای متفرق کردن جمعیت از انواع روش‌های خشونت بار شامل استفاده بیش از حد از گاز اشک آور، تیراندازی، ضرب و شتم و خودروی آب پاش استفاده کرده است.

با گذشت بیش از پنجاه هفته از تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه تاکنون ۱۱ نفر در جریان این تظاهرات جان خود را از دست داده‌اند؛ ۷۶ نفر به شدت مجروح شده، ۲۵۰۰ نفر مجروح، ۲۳ نفر نابینا، ۵ مورد قطعی دست و هزاران نفر نیز بازداشت شده‌اند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *